PL - Drama na 'Gudisonu', goleada u Lesteru

Autor: Boban Filipović
subota 08.08.2015.
17:56

Burno popodne na startu najatraktivnije lige na svetu, videli smo dve pobede gostiju, furiozne 'Lisice' kod kuće i remi u plavom delu Liverpula.

beta
beta

Novu sezonu najfurioznije je otvorio Ranijerijev Lester.

'Lisice' su ugostile Sanderlend i spakovale im tri gola u prvih 25 minuta igre.

Džejmi Vardi je načeo 'Crne mačke', potom je dva puta mrežu Panetlimona zatresao Mahrez, a 3:0 je bio rezultat pri kom se otišlo na odmor.

Na isteku sata igre 'stari lisac' Džermajn Defo postiže prvi gol za Sanderlend u sezoni, ali već pet minuta kasniej Olbrajton vraća tri gola prednosti Lesteru.

Konačnih 4:2 postavio je Stiven Flečer 20-ak minuta pre kraja utakmice.

Povratnik u elitu Votford je sjajno otvorio utakmicu protiv Evertona u gostima, 'Strešljenovi' su poveli u 14. minutu igre golom Meksikanca Lajuna.

'Karamele' uspevaju da poravnaju rezultat evrogolom Rosa Barklija 15-ak minuta pre kraja, ali džoker Kikea Sančeza Floresa, Igalo, u 83. minutu nakon odlične solo akcije postiže drugi gol za Votford.

Međutim, tri minuta kasnije asistent kod pomenute golčine Barklija, Aruna Kone, pogađa mrežu gostiju i uspeva da spreči veliko iznenađenje - 2:2.

barkli

Debitant u Premijer ligi, Bornmaut, izgubio je minimlacem pred svojom publikom od Aston Vile.

Strelac jedinog gola na ovom meču bio je momak koji je nedavno stigao iz Blekburna kao zamena za Kristijana Bentekea, Rudi Žested, u 72. minutu utakmice.

Kristal Palas je savladao povratnika u elitu, Norič, na njegovom 'Kerou Roudu'.

Gosti iz južnog Londona su poveli u finišu prvog dela igre golom Vilfreda Zahe, prednost Pardjuovih 'Orlova' duplirao je Dilejni nakon par minuta igre u nastavku, na 1:2 smanjio je Redmond 20-ak minuta pre kraja utakmice i tako doneo nadu 'kanarincima' da mogu da ostanu neporaženi, ali je te nade raspršio Joan Kabaj u sudijskoj nadoknadi za konačnih 1:3.