PL - Barnli odneo bod sa 'Stamford Bridža', 'Egzorcizam' u Velsu, 'Tobdžije' u top 3

Autor: Boban Filipović
subota 21.02.2015.
18:04

Na prvih šest mečeva 26. kola Premijer lige viđeno je dosta preokreta i uzbuđenja, pobedu na strani zabeležili Arsenal i Stouk, Mančester Juanjted izgubio u Svonsiju. Ivanović dao gol za Čelsi, Matić dobio crveni karton.

Beta/AP Photo/Nigel French, PA Wire

Iako je Čelsi bio apsolutni favorit protiv Barnlija na 'Stamford Bridžu', Murinjova četa je osvojila samo bod.

'Plavci' su poveli golom kapitana reprezentacije Srbije Branislava Ivanovića iz 14. minuta utakmice na asistenciju Azara.

Banetu je to bio četvrti gol na poslednjih šest utakmica, od aktivnih defanzivaca u Premijer ligi sada su od njega efikasniji samo Lejton Bejns i Džon Teri.

Poslenjih 20 minuta na terenu Čelsi je proveo s čovekom manje na terenu zbog crvenog kartona Nemanje Matića. Srpski vezista je izgubio kontrolu zbog veoma brutalnog starta Barnsa. Odgurnuo ga je i sudija mu je pokazao put u svlačionicu.

Sa igračem više Barnli je došao do izjendačenja, strelac je bio Mi deset minuta pre kraja utakmice.

Arsenal je osvojio tri boda u gostima u južnom Londonu.

'Tobdžije' su savladale Kristal Palas na 'Selharst Parku' sa 2:1, domaćine je načeo Santi Kasorla sa penala u ranoj fazi meča, Olivije Žiru je duplirao prednost neposredno pred odlazak na veliki odmor.

U sudijskoj nadoknadi Marej postiže gol za Palas, David Ospina je fantastičnom intervencijom u poslednjim sekundama meča sačuvao tri boda 'Tobdžijama'.

Mančester Junajted je poveo u Svonsiju golom Andera Erere u 28. minutu, ali je na kraju ostao praznih šaka.

Ki Sung-Jong je ekspresno izjednačio rezultat, a preokret i pobedu 'Labudovima' doneo je Bafetimbi Gomis dvadesetak minuta pre kraja utakmice.

Aston Vila je poražena kod kuće od Stouka, gosti nose ceo plen nakon preokreta zahvaljujući golu Mozesa sa penala u sudijskoj nadoknadi. Ron Vlar je skirvio najstorožu kaznu i popio drugi žuti karton i isključenje.

Domaćin je poveo na 'Vila Parku' preko Sinklera nakon 20 minuta igre, pred odlazak na odmor izjednačio je Mame Diuf.

Hal Siti je osvojio ceo plan na svom terenu protiv Kvins Park Rendžersa, 'Tigrove' je Nikca Jelavić doveo u vođstvo, ali je Čarli Ostin do poluvremena izjendačio iako su gosti iz prestonice ostali sa desetoricom zbog crvenog karotna Džoija Bartona.

Ipak, četa Stiva Brusa stiže do važne pobede u 'minut  do 12', N'Doje je doneo trijumf Halu u 89. minutu.

Jedini meč na kome su mreže mirovale odigran je na 'Stadionu Svetlosti', gde je Sanderlend ugosti Vest Bromvič Albion.