Pirova pobeda Olimpijakosa, AEK u finalu kupa, pljuštali kartoni u sudijskoj nadoknadi

sreda 26.04.2017.
20:38

Fudbaleri AEK-a poraženi su na svom stadionu od ekipe iz Pireja, ali su prošli u finale zbog više golova u gostima.

EPA/SPYROS CHORCHOUBAS

Olimpijakos je minulog vikenda osvojio titulu u Grčkoj, ona je ipak dovedena u pitanje zbog određenih incidenata, više o tome OVDE.

Bilo kako bilo, nema sumnje da su ostali bez duple krune, kako su sada ispali iz Kupa, uprkos pobedi nad AEK-o u revanš meču.

Slavili su na "Spiris Luisu" sa 0:1 (0:0), što nije bilo dovoljno za prolaz kako su na svom terenu poraženi sa 1:2, te je AEK u finalu, gde će se sastati sa bolji iz duela PAOK-a i Panatinaikosa (PAO ima 2:0 iz prve utakmice).

Jedini gol na meču postigao je Romao u 82. minutu, nakon jako lepe akcije gostiju iz Pireja.

Glavni arbitar je utakmicu produžio za dodatnih pet minuta, a odigrano je čak 10 minuta nadoknade, kako su u dodatnom vremenu viđena čak dva crvena kartona.

Najpre je golman AEK-a Anestis zaradio dva žuta kartona za minut, zbog odugovlačenja, a onda je drugi žuti zaradio i defanzivac Olimpijakosa Da Košta zbog udaranja protivničkog igrača i to u šesnaestercu AEK-a.

Na kraju je ostalo 0:1, te je AEK stigao do poslednjeg koraka u odbrani trofeja Kupa Grčke, kako su minule sezone u finalu bili bolji od Olimpijakosa.