20:14

'Zebrete' pale pod Vezuvom, presudio im Gonzalo Iguain.

BETA/AP Photo/Salvatore Laporta

Pretposlednji meč 12. kola Serije A odigran je na 'Sao Paolu' gde je Napoli upisao minimalan trijumf nad Udinezeom.

Gonzalo Iguain je bio najveća opasnost za gol gostiju sa severoistoka Italije, imao je Argentinac dve velike prilike u prvom poluvremenu, nije ih iskoristio, ali je iskupio za promašaje početkom igre u nastavku.

'Pipita' je konačno našao put do mreže Karnezisa u 53. minutu utakmice, asitirao mu je Žervinjo, bio je to 9. prvenstveni gol reprezentativca Argentine u ovoj sezoni.

Vidmer je mogao da izjednači desetak minuta kasnije, Rejna je odlično intervenisao, a u finišu je i Karnezis dobro reagovao kada se Albanac Hisaj našao u šansi da duplira prednost.

Na kraju 1:0 za 'Vezuvijane' koji skaču na treće mesto na tabeli Serije A, ali da li će tu ostati zavisi od duela između Sampdordije i Fiorentine an 'Ferarisu' kojim će biti spuštena zavesa na 12. kolo.

Udineze je u evidentnoj krizi, prvi iznad crte sa samo bodom više od Verone koja je u opasnoj zoni.