Piksi sjajno startovao u nikad jačoj kineskoj ligi!

13:07

Dve utakmice, dve pobede, bez primljenog gola!

Beta/FSS/Starsport/PeđaMilosavljević/Ds

Gvangžu RF, ekipa koju sa klupe predvodi legenda srpskog fudbala Dragan Stojković Piksi danas je upisala i drugu pobedu u novoj sezoni kineske Superlige.

Ovaj tim je danas na svokm terenu savladao ekipu Čangčun Jataija sa 1:0, pa se posle dva kola nalazi u samom vrhu tabele, sa maksimalnim učinkom i gol razlikom 3:0, s obzirom i na trijumf nad Tjanđinom u prvom kolu od 2:0.

Gol odluke u današnjoj utakmici postigao je Brazilac Urso Žunior, posle kornera u 70. minutu, a samo tri minuta ranije, bivši napadač Votforda Igalo nije iskoristio jedanaesterac. Njegov udarac je zaustavio golman domaćih Čeng Julei.

U sledećem kolu Piksijev tim gostuje Janbijanu, ekipi koja u prva dva kola nije uspela da ostvari nijedan trijumf.