Piksi dva puta pobedio Skolarija, a danas doživeo debakl i ispao iz kupa!

utorak 01.08.2017.
17:45

Poraz od najvećeg rivala, Skolari održao čas fudbala Piksiju.

Beta/AP Photo/Leo Correa

Gvangžu Evergrande plasirao se u polufinale kineskog FA kupa pošto je danas u revanšu razbio Gvangžu R&F rezultatom 7:2 (4:1).

Iako je Piksijev tim u prvom meču savladao Skolarija sa 4:2,  i tako posle trijumfa u prvenstvu vezao još jedan nad gradskim rivalom, u revanšu je doživeo debakl i ispao iz kupa.

Piksijev tim je poveo već u osmom minutu golom Renatija i tada je delovalo da će Gvangžu R&F sačuvati prednost od 5:2 u tom momentu.

Međutim, Skolarijev tim je do poluvremena uspeo da postigne čak četiri gola i stekne prednost u dvomeču.

Muriki je pogodio u 14. i 36. minutu, između je Alan iskoristio penal, a u nadoknadi prvog dela je Ju Hančao povisio na 4:1.

Piksijev tim je u finišu prvog dela ostao i bez Čen Žizaoa, pa je Gvangžu Evergrande u drugom poluvremenu razbio rivala.

Po gol su još postigli Žao Lin, Žang Čenglin i Alan, dok je još jedan počasni pogodak za goste dao Zahavi.