23:09

"Petlovi" su bez većih muka savladali rerezentaciju Danske sa 2-0.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Selekcija Francuske rutinski je savladala reprezentaciju Danske u prijateljskom meču koji je odigran večeras.

Tokom celog meča, domaći su bili bolji rival i potpuno zasluženo su savladali gostujuću ekipu rezultatom 2-0.

Već u 14. minutu bilo je 1-0 za domaće a strelac je bio igrač Liona Aleksandre Lakazet. Ovo je bio njegov prvenac u dresu sa državnim grbom.

Gol možete pogledati OVDE

Posle tog pogotka ušlo se u malo mirniji period meča ali je u 38. minutu Olivije Žiru razbio monotoniju i udvostručio prednost "Galskih petlova"

Do kraja poluvremena gosti su zapretili preko Bendtnera koji glavom pogodio stativu gola koji čuva Rufier.

Drugo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja, domaći su kontrolisali situaciju na terenu i mirno priveli meč kraju.

Treba napomenuti da je selektor domaćih Didije Dešamp, na teren izveo kombinovani sastav.

Francuzi su se ovim trijumfom donekle iskupili za poraz od Brazila u prethodnom meču.