22:48

Nakon večerašnjih duela spuštena je zavesa na sezonu 2016/17 u italijanskoj Seriji A.

EPA/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Inter savladali su na "Đuzepe Meaci" Udineze sa ubedljivih 5:1 (3:0).

Sve je bilo jasno već nakon 45 minuta igre, kada su "Neroazuri" imali tri gola prednosti, zahvaljujući pogocima Edera, Perišića i Brozovića.

Nakon 10ak minuta igre u nastavku je Eder svojim drugim golom povisio na čak 4:0, a utešni gol za "Zebre" postigao je Balić u 76. minutu.

Konačnih 5:2 je autogolom u 78. minutu postavio Anđela.

Inter je razočaravajuću sezonu završio na sedmom mestu na tabeli sa 62 osvojena boda, čak 29 manje od novog/starog prvaka Juventusa.

Pred kraj sezone su ostali i bez trenera, a ovog leta ekipu sa "Meace" očekuje velika rekonstrukcija. Videćemo kako će to izgledati naredne sezone.

Iago Falque Jago Falke

Ekipa Torina našeg Siniše Mihajlovića se trijumfalno oprostila od ove sezone, kako su na svom stadionu deklasirali Sasuolo sa 5:3 (3:2).

Veoma zanimljiva utakmica na stadionu "Bikova", domaći su poveli već u šestom minutu preko Bojea.

Defrel je izjednačio nekih osam minuta kasnije da bi Bazeli vratio prednost domaćinu u 22. minutu.

Sasuolo dolazi do novog izjednačenja preko Defrela u 40. minutu, da bi u prvom minutu nadoknade prvog dela igre De Silvestri vratio prednost Torinu.

Nakon 10ak minuta igre u nastavku Falke je povisio na 4:2, da bi u 79. minutu peti gol "Bikova" postigao najbolji strelac ekipe Andrea Beloti. To je bio njegov 26 gol ove sezone.

Samo dva minuta kasnije Defrel dolazi do svog trećeg gola na susretu i postavlja konačnih 5:3.

Četa Siniše Mihajlovića je sezonu završila na respektabilnom devetom mestu na tabeli, sa 53 osvojena boda.

Peskara je gostovala u Firenci, prežaljena ekipa Zdenjeka Zemana je igrala za ponos pred povratak u Seriju B, a uspeli su časno da se oproste od elitnog ranga kako su su odigrali 2:2 (0:1) sa "Violom".

Karpari je doneo prednost "Delfinima" u 15. minutu, da bi u 38. mladi Kijeza dobio crveni karton na drugoj strani i tako ostavio Fiorentinu sa igračem manje.

Bahebak postiže drugi gol Peskare u 65. minutu, samo minut kasnije Saponara smanjuje prednost gostiju.

Igrao se 85. minut kada je Vesino izjednačio rezultat i doneo bod domaćinu.

Krotone

Krotone je uspeo da opstane u elitnom rangu, kako su u poslednjem kolu savladali Lacio sa 3:1 (2:1).

Poveli su u 14. minutu preko Nalinija, da bi im samo osam minuta kasnije Falćineli doneo dva gola prednosti.

Imobile vraća Lacio u igru sa kreča, u 26. minutu.

Veliki peh su "Nebeskoplavi" doživeli u 42. minutu, kada je Bastos zaradio drugi žuti karton, samim tim i isključenje.

Domaći su to iskoristili, te su u 60. minutu vratili dva gola prednost.

Krotone je izborio opstanak zahvaljujući porazu Empolija od prežaljenog Palerma. Sicilijanci su slavili na "Renco Barberi" rezultatom 2:1 (0:0).

Nakon sušnih 45 minuta, led je probio Makedonac Nestorovski u 74. minutu, da bi Bruno Enrike osam minuta kasnije povećao prednost Palerma.

Bivši igrač čačanskog Borca Rade Krunić smanjuje prednost domaćina samo tri minuta kasnije, ali to nije bilo dovoljo da Empoli ostane u Seriji A.

Do kraja nije bilo golova, Palermo se oprostio pobedom i sa sobom povukao ekipu Empolija u Seriju B.

Titulu u Seriji A je odbranio Juventus, u Ligu šampiona će zajedno sa njima i Roma, dok će Napoli imati šansu da se kroz kvalifikacije domogne elitnog takmičenja.

Na četvrtom mestu je završila Atalanta, koja će u Ligu Evrope zajedno sa Laciom, dok će kvalifikacije za to takmičenje igrati Milan.

U niži rang će Empoli, Palermo i Peskara.