nedelja 20.03.2016.
22:19

Bivši trener Partizana Marko Nikolić večeras slavi najubedljiviju pobedu od kada je zimus preuzeo ekipu ljubljanske Olimpije.

Beta/BranislavBožić/Ev

Ovog vikenda u Sloveniji se igralo 26. kolo tamošnjeg šampionata, a vodeća Olimpija je na svom terenu deklasirala ekipu Rudara iz Velenja sa 5:0.

Ekipa Marka Nikolića je prvo poluvreme dobila pogotkom Kronavetera u 24. minutu meča, a u nastavku je njegov tim bio mnogo efikasniji.

Posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu, Vobaj je duplirao prednost Olimpije, da bi u 62. minutu Bolha skrivio penal, zaradio isključenje, a najstrožu kaznu realizovao je Kronaveter za vođstvo od 3:0.

U samom finišu još dva gola domaćeg tima.

Prvo je naš Miroslav Radović u 87. minutu pogodio za 4:0, ali gol nije pripisan njemu, pošto je lopta na putu ka mreži zakačila Knezovića, da bi konačnih 5:0 postavoo Alveš u nadoknadi vremena.

Ovim ubedljivim trijumfom Olimpija se iskupila za kiks protiv Celja u prošlom kolu (0:0) i zadržala četiri boda više u odnosu na ekipu Maribora.