Pečnik i Mrđa - Mrtva trka u Japanu!

nedelja 18.10.2015.
17:22

Bivši prvotimci Crvene zvezde imaju odličnu sezonu u Japanu, ''začinjenu'' sve većim brojem golova.

jefunited.co.jp

Japanska J2 liga ulazi u samu završnicu, a Mrđina Omija se već prilično opustila, s obzirom na ubedljivu prednost na čelu tabele.

Lider je danas na svom terenu doživeo drugi uzastopni poraz, i to od Tokušime rezultatom 1-2. Dragan Mrđa i Ieanaga su i ovog puta predvodili napad Omije, ali nisu uspeli da se upišu u strelce, pa je srpski napadač ostao na brojci od ukupno 14 postignutih golova ove sezone.

A priliku da ga do kraja sezone i prestigne na Listi strelaca imaće i njegov bivši saigrač iz Zvezdinih šampionskih dana, Slovenac Nejc Pečnik, koji se danas dva puta upisao u strelce.

Njegova Čiba je na svom terenu igrala nerešeno, 2-2 sa Oitom. Gosti su u prvom poluvremenu poveli sa 2-0, a onda je na scenu stupio Pečnik, koji je u 55. minutu prepolovio prednost rivala, a onda u samom finišu realizovao i jedanaesterac i tako doneo domaćima bod.

Zahvaljujući današnjim pogocima, Pečnik sada ima ukupno 13 postignutih golova u sezoni.

Do kraja sezone ostalo je još pet kola, pa će biti zanimljivo videti ko će od bivših Zvezdaša na kraju biti bolji golgeter.