Pavle Ninkov spasao Tuluz poraza!

Autor: Boban Filipović
subota 20.09.2014.
23:28

Nekadašnji kapiten Crvene Zvezde najzaslužniji je što Kaen nije odneo ceo plen sa Munisipala. To je bio najuzbudljiviji meč subotnje večeri u Ligi 1, jer je na njemu palo šest golova.

tfc.info
tfc.info

Tuluz je pred svojim navijačima tri puta bio prinuđen da juri prednost Kaena i sva tri puta uspeo da je stigne i ostane neporažen.

Raspentino je doveo goste u vođstvo već posle osam minuta igre, Ben Jader je poravnao sa bele tačke sredinom prvog dela igre i 1:1 je pisalo na semaforu sve do 15-ak minuta pre kraja.

Usledeio je veoma zanimljiv finiš, Kaen ponovo dolazi do prednosti golom Nangisa, Tuluz do novog izjednačenja ponovo stiže udarcem sa bele tačke ovog puta preko Regatina u 83. minutu.

Kalve tri minuta pre kraja regularnog dela postiže treći gol za goste, ali Pavle Ninkov već u sledećem napadu trese mrežu gostiju za konačnih 3:3.

Pored Ninkova, od srepskih internacionalaca u ekipi Tuluza bio je i Aleksandar Pešić. Obojica su odigrala čitav meč.

U ostalim večerašnjim mečevima Rems je golom Mukanđa odeo ceo plen iz Lorijena, dok se Bastija i Nica vraćaju iz Meca, odnosno Nanta praznih šaka.

Mec je dobio Korzikance rezultatom 3:1, dok su "Kanarinci" bili bolji od Nice rezultatom 2:1.

Nešto ranije Marsej je dobio Ren sa ubeldjivih 3:0 i izbio na čelo tabele nakon nekompletnog šestog kola.