"Panceri" vadili kestenje iz vatre

sreda 25.03.2015.
23:32

Aktuelni šampion sveta remizirao je sa prvakom Azije u prijateljskoj utakmici odigranoj u Kajzerslauternu.

Beta/AP Photo/Michael Probst

Malo ko bi pomislio da će Australija biti u stanju da namuči Nemačku čak i prijateljskoj utakmici ali se ispostavilo da "Kenguri" umeju da budu jako neugodni.

Šampion sveta uspeo je da izbegne poraz u duelu sa Australijom pošto je u završnici susreta u Kajzerslauternu Lukas Podolski postavio konačnih 2:2 (1:1).

Vodeći pogodak za Nemačku postigao je Marko Rojs već u 17. minutu pa se u tom momentu činilo da će "Elf" lako izvojevati pobedu.

Šampion Azije uzvratio je udarac preko Troizija a već u petom minutu drugog dela Mile Jedinak postiže sjajan gol iz slobodnog udarca i donosi prednost "Ozijima".

Izjednačenje domaćima doneo je tandem koji je ušao sa klupe. Andre Širle asistirao je Lukasu Podolskom a ovaj je svojim 48. golom u dresu sa državnim grbom postavio konačan rezultat.

Izabranici Joakima Leva u nedelju igraju protiv Gruzije u kvalifikacijama za EP 2016. Nemačka je trenutno druga na tabeli grupe D sa tri boda manje u odnosu na prvoplasirane Poljake.