'Panceri'' silovito krenuli u odbranu trona, Crnogorcima veliki bod!

nedelja 04.09.2016.
22:42

Ubedljiva pobeda aktuelnog svetskog prvaka na startu novog kvalifikacionog ciklusa, Tomas Miler konačno ''proradio''. Tumba i ''Sokolovi'' odneli bod iz Rumunije, domaćin promašio penal u 96. minutu! Kiks Čeha, Škoti u nastavku ''slomili'' Maltežane.

Beta/Vegard Wivestad Grott/NTB Scanpix via AP

U meču prvog kola kvalifikacija Grupe C, reprezentacija Nemačke trijumfovala je večeras na gostovanju selekciji Norveške sa ubedljivih 3:0.

''Pancerima'' je trebalo 16 minuta da nađu put do mreže domaćina, a vođstvo im je doneo Tomas Miler, koji je tako prekinuo post od sedam mečeva bez postignutog gola za reprezentaciju Nemačke.

U samom finišu prvog poluvremena, Miler je upisao i asistenciju za Kimiha, koji je duplirao vođstvo gostiju i omogućio im miran nastavak meča.

Do kraja, nemačka rutina, uz još jedan pogodak Milera u 60. minutu, za konačnih 3:0.

0-1, Miler

0-2, Kimih

0-3, Miler

Za to vreme u Klužu, mnogo neizvesniju borbu vodile su selekcije Rumunije i Crne Gore, u okviru Grupe E.

Prvo poluvreme proteko je u ravnopravnoj borbi, Tumbakovićev tim je ostavio sasvim solidan utisak, ali su u nastavku Rumuni preuzeli kontrolu dešavanja na terenu. Imali su inicijativu, stvarali šanse, vršili sve veći pritisak pred golom Mladena Božovića, koji je kapitulirao u 85. minutu meča, kada ga je savladao rezervista Popa - 1:0.

Ali, samo dva minuta potrajalo je vođstvo domaćih. Rezervista Kojašević, koji je nešto ranije zamenio Vešovića odlično je centrirao za Stevana Jovetića, koji postiže lep gol glavom. Lopta se od stative odbila u mrežu za konačnih 1:1!

Ali, to nije bio i kraj drame u ovom meču. Vrhunac je usledio u 96. minutu, kada je Vukčević skrivio jedanaesterac, ali je Stančiu sa penala promašio gol! Ništa od pobede Rumuna, veliki bod ide u Crnu Goru!

---

Pobednika nije bilo ni u Češkoj
, gde je domaća selekcija igrala bez golova, 0:0, sa Severnom Irskom, dok su se Škoti razgoropadili na Malti i posle 1:1 na poluvremenu, na kraju slavili sa ubedljivih 5:1!

Gostima je posao bio olakšan od 59. minuta, kada je Karuana zaradio crveni karton u ekipi domaćih.

Glavna uloga u ovoj utakmici pripala je trostrukom strelcu Snodgrasu, a osim njega, mrežu Maltežana zatresli su i Martin i Flečer, dok je jedini gol za domaće postigao Efiong u 14. mnutu.