19:55

Dragoceni bodovi za Sicilijance protiv Frozinonea. Duel u Sasuolu odložen...

BETA/AP Photo/Alessandro Fucarini

Uraganski početak Palerma, posle serije loših igara konačno su zaigrali kako je očekivao Balardini.

U prvih 20 minuta dve lopte u mreži Lacijala i još dva puta su Sicilijanci pogodili okvir gola.

Talentovani Goldaniga je iz dva pokušaja matirao Lealija, da bi posle 17 minuta najbolji igrač domaćina, Franko Vaskez duplirao prednost Palerma.

Ali, brzo su se gosti vratili, Samarko je posle šuta Dionzija sproveo loptu u mrežu.

U nastavku, potvda pobede, Trajkovski je prvih golom u Seriji A praktično obezbedio dragocene bodove timu, sjajan pogodak Makedonca, da bi pobedu potvrdio Đilardino u finišu, konačnih 4:1.

Prvi meč kola odigran je na "Marasiju" gde se protiv Đenove gostila u poslednje vreme sjajna Bolonja, a utakmica između Sasuola i Torina je odložena zbog magle na stadionu "Mapei".

Izveštaj sa popodnevnog duela pročitajte ovde, a dan u Seriji A zatvaraju Udineze i Inter na "Friuliju".

Đenova - Bolonja 0:1
Palermo - Frozinone 4:1