nedelja 18.09.2016.
17:07

'Grnčari' prošli kao bosi po trnju u južnom Londonu protiv Pardjuovih 'Orlova', dok je Soton upisao prvi trujumf u sezoni zahvaljujući Čarliju Ostinu.

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Uz Votford, koji je u matine terminu na svom bunjištu trijumfovao protiv Mančester Junajteda sa 3:1, pobede su kao domaćini su u toku nedeljnog popodneva ostvarili Kristal Palas i Sautempton.

"Orlovi" su pregazili Stouk na svom 'Selharst Parku' sa 4:1 i ostavili ga da čami na poslednjem mestu na tabeli.

'Grnčari' su već u 11. minutu imali dva gola zaostatka, za nepunih 120 sekundi primili su dva gola nakon prekida, štoperi Tomkins i Dan su bili strelci.

U nastavku je viđen još jedan blic-krig Pardjuovih pulena, MekArtur u 71. i Taunsend u 75. minutu postižu po gol, mreža Šaja Givena se ponovo zatresla četiri puta, kao i prošlog vikenda na 'Britaniji' protiv Totenhema.

Počasni gol koji je u sudijskoj nadonknadi postigao Marko Arnautović je slaba uteha za goste.

Nema sumnje da je posle četvrtog vezanog poraza ugrožen posao selektora 'Grnčara' Marka Hjuza.

U isto vreme na krajnjem jugu Engleske, Sautempton je savladao Svonsi sa 1:0.

'Labudovi' su imali prvu veliku šansu koju nije iskoristio ove sezone odlični Leroj Fer, ali to je bilo sve od njih sve do samog finiša utakmice.

Šejn Long je bio najveća opasnost po goste iz Velsa, ali je najbolju priliku propustio Nejtan Redmond. Bio je to promašaj sezone definitivno, mladi engleski repreentativac se obrukao i uporopastio divnu asistenciju Dušana Tadića.

Menadžer 'Svetaca' je u nastavku izveo Longa koga baš nije išlo, ubacio umesto Irca Čarlija Ostina i to se pokazalo kao pun pogodak.

Samo deset minuta pošto je ušao u igru robusni centarfor je doveo Soton u vođstvo koje je ostalo na snazi do kraja utakmice. Mogao je Gilfi Sigurdson pet miunta pre kraja da spase svoj tim poraza, ali se isprečio Forster.

Zavesa na peto kolo biće spuštena predveče na 'Vajt Hart Lejnu', gde Totenhem dočekuje Sanderlend.