sreda 10.05.2017.
22:53

"Tobdžije" su slavile protiv Sotona u zaostalom susretu 26. kola Premijer lige, golove su postigli Sančez i Žiru.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Fudbaleri Arsenala nastavili su pohod ka mestu koje vodi u Ligu šampiona i sada imaju sasvim realne šanse da se nađu među prve četiri ekipe.

Slavili su na "Sent Merisu" sa 0:2, oba gola pala su u drugom poluvremenu.

Najpre je na isteku jednog časa igre Sančez maestralno prevario dvojicu defanzivaca domaćeg sastava i potom lako matirao Forster za 1:0, da bi u 83. minutu Žiru postavio konačan rezultat.

Više o samom susretu OVDE.

Gol koji je Čileananc postigao nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu, bio je ujedno i njegov 20. gol (9 as) u Premijer ligi ove sezone.

On se sa tim učinkom nalazi na deobi trećem mesta liste najboljih strelaca, 20 golova je postigao i Dijego Košta, dok su ispred njih dvojice Lukaku (24) i Hari Kejn (21).

Sančez je tako postao prvi igrač Arsenala koji je postigao 20 golova u PL, još od Van Persija, koji je u sezoni 2011/12 postigao 30 pogodaka u elitnom engleskom rangu.