subota 28.02.2015.
20:01

Fudbaler Rajo Valjekana, Alberto Bueno, uradio je nešto na čemu mora da mu pozavidi cela Evropa i svi fudbaleri ovog sveta na čelu sa Kristijanom Ronaldom i Leom Mesijem.

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Rajo Valjekano je odigrao odličnu utakmicu protiv Levantea, na kraju je slavio rezultatom 4:2 i tako došao do veoma bitnih bodova u borbi za opstanak u Primeri.

Utakmicu je, svakako, obeležio napadač domaćih, Alberto Bueno koji je ušao u istoriju Rajo Valjekana, ali i španske Primere.

Naime, on ne samo da je postigao 4 gola na ovom meču, već je to uradio za samo 15 minuta, od 23. do 38. minuta meča.

Nikome to nije pošlo za rukom još od 1990. godine kada je Pedro Alkanjiz, tadašnji fudbaler Kasteljona pogodio za 34 minuta protiv Tenerifea.

Bueno je prvi igrač Raja koji je uspeo da postigne četiri gola za ovu ekipu u Primeri.

Ovaj napadač je trenutno na prvom mestu liste strelaca ako gledamo samo španske fubdalere sa 12 pogodaka ove sezone.