22:36

Na premijeri trećeg kola Lige 1 jedini gracuski klub koji je bio šampion Evrope je na svom 'Velodromu' bio bolji od Lorijena.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Olimpik je do svoje prve prvenstvene pobede u sezoni došao prilično rutinski.

Lorijen je poražen rezultatom 2:0 u najvećoj mediterasnkoj luci, a pobeda domaćina bila bi i ubeldjivija da nije bilo golmana Lekomta.

'Velodrom' je eksplodirao u 19. minutu meča kada je Remi Kabelja doveo Marselj u vođstvo, a sa minimalnom prednošću domaćeg sasatava se otišlo na veliki odmor.

Promene rezultata nije bilo do 70. minuta meča kada Bafetimbi Gomis rešava sve doleme oko pobednika.

Gomis je nešto kasnije imao stoprocentnu šansu da učini pobedu Olimpika ubedljivijom, ali je pomenuti Lekomt izašao kao pobednik iz duela jedan na jedan sa robusnim napadačem koji se ovog leta vratio u francuski fudbal iz Svonsija.

Gosti ovim porazom ostaju zakovani za dno tabele, ovo im je treći poraz u prva tri kola.