nedelja 18.01.2015.
22:32

Na polovini sezone beg Juventusa, pet bodova više od Rome. Poker protiv Verone očekivan, zanimljivo da je šampion i prošle godine imao istu prednost posle 19 kola.

Beta/AP Photo/Massimo Pinca

Verona se loše provela u Torinu četvrtak u kupu, a možete zamisliti šok kada su već nakon par minuta primili gol. Pogba je majstor, pogodio je sa dvadesetak metara sam ugao, njegov peti gol u sezoni, 1:0 za Juve.

Posle sedam minuta je bilo sve rešeno, Pogba je propustio loptu, Karlitos Tevez ne greši, 2:0.

I to je praktično bio kraj, postavljalo se pitanje koliko će Veronezi primiti golova.

Na njihovu sreću Juve je spustio nogu sa gasa, bilo je još par šansi do poluvremena, ali se mreža Rafaela nije tresla.

A onda u drugom delu, ponovo Juve otaljava posao, ali čim su pojačali ritam Verona je kapitulirala. Kjelinijev izlet na protivničku polovinu se završio asistencijom, Pereira pogađa, njegov prvi gol u Seriji A za Juventusu. I u kup utakmici pre tri dana dao je gol Veroni.

Par minuta kasnije, Tevez postiže svoj drugi gol na meču, povećava prednost na čelu liste strelaca, 4:0.

To je bilo sve što se golova tiče, Juve je na +5, baš kao i prošle sezone kada je lako osvojio titulu. Roma ostaje jedini konkurent, ali čini se da će teško uspeti da prekine dominaciju Juventusa u ovoj deceniji.