19:22

Derbijem u Menhengledbahu kompletirano je 25. kolo nemačke Bundeslige.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

A posle ovog kola, Bajern je još bliži osvajanju nove šampionske titule!

Naime, posle jučerašnjeg ubedljivog poraza Lajpciga u Bremenu (3:0), Bajern je večeras kao gost savladao ekipu Menhengladbaha sa 1:0 i sada ima ogromnih 13 bodova više od svog prvog pratioca na tabeli, i sve to na devet kola do kraja sezone.

Bajern je i tokom prvog poluvremena bio bliži vođstvu, prilike su propustili Levandovski i Roben, a trenutak odluke dogodio se u 15. minutu drugog poluvremena.

Tada je Tijago Alkantara prošao po levoj strani, a onda uputio precizan centaršut ka Tomasu Mileru u kazneni prostor, a napadač Bajerna tu priliku nije propustio i sa pet metara je savladao golmana Zomera za 0:1.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, domaćin je pokušavao da stigne do izjednačenja, ali su se gosti iz Minhena znalački odbranili.

Podsetimo, ranije večeras je istim rezultatom i Šalke slavio u gostima, protiv ekipe Majnca.