Obradović šokirao Junajted, Genk i dalje u igri, Ajaks bolji od Šalkea

četvrtak 13.04.2017.
22:58

Kako je utakmica između Liona i Bešiktaša kasnila zbog nereda na tribinama, od 21 sat i pet minuta odigrana su tri duela. Mančester i Anderleht su remizirali, dok su Selta i Ajaks slavili kod kuće.

Beta/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su 1:1 (0:1) na gostovanju u Belgiji, iako su nakon 45 minuta igre vodili.

Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo gostima sa "Old Traforda".

Prvu priliku je u 17. minutu imao Zlatan Ibrahimović, ali je njegov udarac ukrotio golman belgijskog sastava Ruben.

Na odbitak je naleteo Džesi Lingard, ali njegov udarac pogađa stativu!

Nastavio je Junajted da preti ali nisu uspevali da da ozbiljnije ugroze Rubena sve do 37. minuta. Valensija je centrirao sa desne strane, na pravom mestu je bio Rašford, ali njegov udarac uspeva da ukroti Ruben.

Ipak, na odbitak natrčava Mihtarijan, koji iz nezgodne pozicije uspeva da pogodi mrežu domaćina i donese prednost Junajtedu. Taj gol možete videti OVDE.

Do kraja prvog dela igre više nije bilo prilika, a u drugom delu je domaćin zaigrao daleko bolje.

Već nakon pet minuta igre u nastavku Masimo Bruno je bio u šansi, ali je odbrana Mančestera uspela da interveniše.

Nastavio je domaćin da pritiska, ali nisu uspevali da priprete Romeru, te je umalo usledio hladan tuš u 55. minutu. Mihtarijan je odlično šutirao nakon centaršuta sa leve strane, ali je bio za malo neprecizan.

Prepustili su igrači Mančestera loptu domaćinu, ta taktika je uspevala, a malo je falilo i da se potpuno isplati Murinjovim pulenima, kako je u 83. minutu Pogba imao jako dobru priliku da poveća prednost.

On se odlično ubacio, uputio je veoma nezgodan udarac, ali je sjajno intervenisao raspoloženi Ruben.

Samo četiri minuta kasnije, zalaganje se ispaltilo domaćim igračima. Akcija je išla po levoj strani, Ivan Obradović je sjajno centrirao, a nakon odličnog skoka Dendonker vara Romera za 1:1.

Do kraja nije bilo golova, Mančester ima prednost pred revanš, ali je Anderelht pokazao da može da se nosi sa velikanom. Raduje i sjajna paritja srpskog reprezentativca Ivana Obradovića, koji je dobar meč krunisao vrhunskom asistencijom.

Selta je slavila na "Balaidosu" protiv Genka sa 3:2 (3:1).

Poveli su gosti u 10. minutu preko Botijusa, da bi samo pet minuta kasnije Sisto poravnao rezultat.

Gol Genka kao da je probudio Špance, pet minuta im je trebalo za izjednačenja, još tri za preokret.

Aspas je prošao po desnoj strani, zasekao je Španac ka golu gostiju i sjajni udarcem doneo prednost timu iz Viga.

Pred kraj prvog dela, tačnije u 38. minutu, Gvideti sjajno šutira nakon duplog pasa sa Aspasom, i donosi dva gola prednosti domaćinu.

Goste je u igri održao Tomas Bafel, koji u 67. minutu koristi grešku Đonija, koji je planirao da propusti loptu u gol-aut, ali nije računao na iskusnog Belgijanca iza sebe, koji iz drugog pokušaja vara Alvareza za konačnih 3:2.

Ajaks je na "Amsterdam Areni" ugostio Šalke, potpuno su samleli ekipu iz Gelzenkirhena i na kraju zasluženo slavili sa 2:0 (1:0).

Poveli su sa kreča u 23. minutu, siguran izvođač bio je kapiten Dejvi Klasen.

To je bilo sve od golova u prvom delu, a nakon samo sedam minuta igre u nastavku isti čovek je povisio prednost domaćina.

Sin legendarnog Patrika Klajverta, Džastin, sjajno je prošao po desnoj strani, zavrnuo loptu ka sredinu, gde se našao Klasen, koji vara Farmana i postavlja konačan rezultat.

Poslednji meč 1/4 finala još uvek je u toku, kako je kasnio zbog nereda na tribinama, o kojima nešto više možete pročitati OVDE.

60 Komentara

HHadzimontagic
Friday, 14.04.2017
11:57

Ja ne razumijem navijace Junajteda, zasto se plasite, ako ove godine ne osvojite LE, imate sansu sledece godine, kad se ulozi pola milijarde na Nova pojacanja.

Realan tip
13:51

Razumijes li da navijas za Mesija a ne za ekipuneku? Mesi je veci od trule Barse.

Povratak_Otpisanih
14:30

Messi vise Lš nego klub 'velik' kao Mancester JunajteD bajo.nVelik ali u trosenju milioncica rezultati 0.Podmaldak rkipe evo 5 godina 😂😐🤔

mrancic
09:24

Van Galov Junajted bolji od Murinjovog definitivno.Nisam gledao Juventus sa Pogbom ali ne verujem da je igrao tamo kao u Junajtedu.On i Zlatan ubiše igru.Rašford i Marsijal zarđali pod Murinjom.Kerik igrač bez ideje.Teško ga je gledati.Ibrahimović mora da ide pa Jovo na novo.Teško će se Junajted skoro oporaviti.Mučno mi je gledati klub koji volim preko 30 godina.U nedelju ću da odem van kuće da više ne gledam bruku.

08:46
Nikola RED_DEVIL
02:33

Ne mogu da verujem..

aleksaGGMU
01:40

Ne znam sta se cimate ljudi,united osvoja ligu evropa ovako ili onako :) samo budite realni

Steffi
00:22

Ne mogu da verujem sta mi radi ovaj Junajted, nije do para koliko hocu sa razbijem maler, ne mogu da prodjem tiket, ne pamtim kad sam zadnji put prosao, a kad odigram ovaj Junajted uvek padnem, imaju jaku ekipu i hocu da cujem sta ih je to omelo da dobiju jadni Anderleht?

ProudKnight
00:18

Koliko je loš Mančester, to je nevjerovatno. Toliko je uloženo, a rezultati su čak i dobri kakva je igra. Gledao sam samo nekolicinu njihovih mečeva ove sezone i mogu reći, da je ono jedna velika nula. Naravno, oni su favoriti za osvajanje, ali ne znam koliko će i dokle, s ovakvom igrom. Ljudi moji, da li ste svjesni da se Mančester cijelo poluvrijeme branio protiv Genka?! Ako ovo ne osvoje, vjerovatno opet ništa od LŠ sl.sezone, s obzirom da nemaju baš mnogo velike šanse da budu u top 4 u premijer ligi.

CZYNWA
00:17

Kako je brutalno Ajaks odigrao, samo cudo je spasilo Salke da ne primi 5-6 komada.

Dzimi Humuhumunukunukuapua
00:10

Murinjo genijalac hoće da brani 1:0 protiv Anderlehta u gostima. Boze jedini…

Realan tip
13:50
RedDevil89
00:05

Mrzim Murinjovu igru. Umesto da odigra celu utakmicu i da dotuce protivnika kad poklekne on se odmah brani. To su odlike autsajdera a Junajted nikada to nije bio.

NE LJUTI SE COVECE
Thursday, 13.04.2017
23:52

Jako bleda utakmica, jako mlaka igra Junajteda. Tesko titula LE sa ovakvom igrom. Proci ce mnogo do jakog Junajteda. Valjda ce dobiti nekako Anderlekt, jeftino primljen gol

23:36

Ако Олимпик из Лиона испадне (што се може десити) Јунајтед је просто приморан да освоји ово такмичење. Што се ове утакмице тиче, ово је копија великог броја предходних. Дају гол, и после стану. Дајте још један гол бре, па онда чувајте предност... ПОЛУДЕО САМ

Steffi
00:22

Brate zaboravljas ko ih trenira.

17:05

Па сад... Није Жозе толико лош тренер. Али, неке ситуације му заиста не иду у прилог...

05:28

Bas, ne pamtim kada je Murinjo krenuo da nokautira protivnika posebnó sto je bilo vidno da je Anderlekt po primanju gola pao. No ne, brani Murinjo 1 : 0

Red Demon
23:27

Ako Junajted ne osvoji ovo, a nema Sevilje u takmicenju nista nisu napredovali u odnosu na Van Gala. Pogba se kliza po terenu i masi stopostotne sanse igrac za cirkus.

Pukovnik
12:21

Nije da nisu napredovali nego su nazadovali, mladi igraci su otjerani a oni koji su ostali su 'utuseni'

Realan tip
13:49

Hahahaha, kao jer nema Sevilje, zato sto je vas nabila prosle godine. Ne pobjedjuje uvijek bolji. Vi to najbolje znate jos od 2005.

_mladen_
23:15

Ovo ce biti sramota Junajteda, ukoliko ne osvoje ligu evrope, sa ovakvom konkurencijom.

adis adis
23:39

Slazem se druze a i ako osvoje bit ce najlosiji pobjednik u zadnjih 578898655 god,moj unitede kad cemo mi licit na ekipu vise

Nudzeim1983
23:13

Jadan ovaj United tek slijedi silovanje na o.t.u nedjelju

RedDevils1878
23:12

Nismo zaslužili pobjedu, s obzirom kako smo igrali 1-1 je veoma realno. Da sad u ovom trenutku gostujemo Borcu iz Čačka, pitanje je da li bi izvukli pobjedu. Da sam ovo gledao kao neutralan navijač, rekao bih 90min bačenog vremena. Utakmica u rangu lošeg dokumentarca

Gorčilo
23:42

Ja sam gledao tekmu sve do tog vodećeg gola i igra Junajteda uopšte nije bila loša. Vidim da ste primili gol odmah nakon Felainijevog ulaska. Verujem da je u drugom stupila Murinjova taktika povlačenja.

Carina_11303
23:10

E sad dilema. Da li da pokusa protiv Celsija eventualnom pobedom pridje top 4, a ona na draw trafordu da sa izmorenim timom pokusa da prodje dalje ili da odmara igrace za revans protivnAnderlehta. Ako se ima u vidu kako igraju ove sezone na Draw Trafordu, ne bi me iznenadilo da ispadnu od Anderlehta. Ali, to je nebitno. Vazno je da izgube u nedelju, a posle toga, sto se mene tice neka pobede sve utakmice do kraja sezone

23:38

Очекујте лагану победу у недељу. Мислим да ће бацити све карте на ЛЕ.

Adnan
00:51

Murinjo dobija Celzija,a odmara protiv Totenhema.

VernesDelic8 LFC
23:07

Navijam za anderleht

23:56

Više bi se ti radovao da navijaš za Anderleht nego za tvoj LFC :))))

Bat
23:06

umesto da pogba zavrsi posao i bude 2:0 par minuta posle sledi kazna..i dalje je junajted taj koji se pita mada ce revans biti tezak ako ne shvate ozbiljno potivnika..

Chelseamacedonia
23:06

Kakva golcina Dendonckera i tacan centarsut Obradovića.

23:38
23:03

Bolji je bio Junajted i zaslužili smo pobjedu, ali jedini šut u okvir gola i gol. Dok na drugoj strani, kao po pravilu ove sezone, golmani protiv Junajteda brane kao da im život zavisi od toga. Onog Darmijana treba pokloniti Milanu, Interu, bilo kome ko je zainteresovan, i to ne zbog one situacije kod gola nego inače..

lonchy88
23:30

Pa i felaini snosi dio krivice, da se nije setao vec da je isao na loptu lagano bi je odnio ispred igraca anderlehta. Sve si u pravu, i ja sam se nadao da cemo ici na 2:0, a kao po obicaju jedini sut protivnika u okvir i mancester prima gol.Vidi se umor na vecini igraca u poslednjih 10 minuta. Ibra prvih pola sata kao da je bio u engleskoj, a ne na stadionu. Koliko ja nam fosu mensah je odbrambeni igrac, a kad god sam ga gledao murinjo ga baca na desno krilo.

_mladen_
03:07

Ovo oko golmana je takva glupost. Ko je bre kriv Junajtedu sto ne zna da postigne gol. Cenjeni Pogba ima laganu sansu, on gadja direktno u golmana i na kraju je kao golman imao neku intervenciju. Jednostavno su nesposobni da postignu gol ove sezone, ako svi cekaju od lika koji ima 35 godina da postize golove, ne vidim neki razvoj tima.

Adnan
23:02

Ponovo ne mogu da riješe meč,Pogba promašuje 1 na 1 i umjesto 0-2 sad moramo da strepimo za drugi mec,nevjerovatno.

RB Leipzig(najjači)
23:02

Hahahahahah! Propali Junajted!

NIKE
23:36

Ti si legenda sajta, po tebi care svi propali, Bayern, Barca, United, Liverpul, Arsenal, PSG, Dortmund, Milan, Inter, City... ima li tko osim Lajpciga da nije propao da počnemo zajedno navijati za njega.

Kolos
19:39

Dečko, jel' si ti stariji od tog tvog uvaženog kluba? Pošto su ti postovi na poprilično niskom nivou, teško je zamisliti da neko razuman to i misli šta ti pišeš.

(anti)talentovan lik
12:46

Pa vidite da troluje...

09:51

Cudan je ovaj lik def.

23:01

Gledao sam Ajaks,znaci trebalo je 6-0 da zavrsi sta sve odbrani golman salkea,mali Traore kakvu fudbalsku inteligenciju ima kao Anri,kako on to fino lagano odigrava u prostor milina ga gledati....

23:00

Мислим ваљда ћемо проћи Андерлехт, али недостаје победнички менталитет само тако!!!

Garban
23:00

Eto zašto De Hea želi u Real, gde se uvek dogura do kraja u LŠ, osvaja istu, pobeđuju Bajern u Minhenu, a ne u Mančesteru gde ne mogu dobiti neki tamo Anderleht, ne mogu ući u LŠ već nekoliko sezona, da ih izvlači stalno i u skoroj svakoj utakmici bude najbolji igrač, šta reći o timu gde je njihov golman najbolji igrač već nekoliko godina? Da ne pričam dalje... Ovo je rešena stvar pogotovo ako se David pita. :)

lonchy88
00:15

Koji De Gea. Ja bi vam ga prodao za 50 miliona. Covjek ove sezone nije nista odbranio. Cak nije ni medju pet-sest najboljih igraca tima. Junajtedu je problem sto nam protivnici iz jedne ili dve sanse obavezno zabijaju gol. Istina je da je ranijih sezona David bio ako ne najbolji, onda konstantno medju tri najbolja igraca, ali ove sezone to nije tacno. Od novembra sam pogledao gotovo sve tekme junajteda posto sam fan, i znam sta pricam sportski pozzz!

Realan tip
13:47

Pusti klince. Ovaj De Gea je golman koji je dosao u prvi plan jer je bukvalno bio na streljani prethodnih sezona, pa napravi par finih odbrana i sada je top. Covjek je svojim kiksevima znao ukanaliti United bukvalno u dobijenim utakmicama. Da ne pominjem gol iz kornera od nizeligasa sto je primio prosle godine.