Obamejangova slatka osveta Milanu

Autor: Boban Filipović
utorak 18.07.2017.
15:31

"Milioneri" savladali "Rosonere" na pripremama u Kini, prevaga je bio napadač iz Gabona kog su se Milanezi svojevremeno odrekli.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

U prijateljskom odmeravanju snaga Borusija iz Dortmunda je savladala Milan sa 3:1.

Nuri Šahin je udarcem sa dvadesetak metara doveo Borusiju u vođstvo u 16. minutu igre, taj gol ide na dušu golmanu 'Rosonera' Storariju, a samo četiri minuta kasnije prednost je duplirao Pjer-Emerik Obamejang sa "bele tačke".

Milan se vratio u život u 24. minutu zahvaljujući golu Karlosa Bake, koji udarcem spoljnim delom kopačke sa preko 20 metar apo zemlji smanjuje na 2:1, što je bio i rezultat kojim se otišlo na odmor.

Nešto posle sata igre sevnula je kontra Dormunda koju je povukao Kastro, odigrao na desni bok za Pulišića, Amerikanac odigrava za Obamejanga, koji vraća dva gola prednosti svom timu. Ispostaviće se da je Gabonac svojim drugim  golom na utakmici protiv kluba u kom za njega nisu imali sluha postavio konačnih 3:1.

Interesantan podatak je da je novi trener Borusije u poslednjih dvadesetak minutu pružio šansu i Nevenu Subotiću, to je bila jedn aod nejgovih osam izmena u nastavku. Montela je izvršio jednu više, mada je na početku utakmice bio prinuđen da menja plan zbog nove povrede Rikarda Montoliva.