Obamejang nastavio tamo gde je stao proletos

Autor: Boban Filipović
četvrtak 14.07.2016.
21:32

Ako se po jutru dan poznaje, Gabonac će i u narednoj sezoni biti strah i trepet za protivničke golmane.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Borusija Dortmund je u sklopu priprema za predstojeću sezonu odmerila snage sa Sent Paulijem, slavila sa 3:2 u ovom prijateljskom meču, a prva dva gola za 'Milionere' postigao je Pjer-Emerik Obamejang.

Najboljem strelcu vicešampiona Nemačke iz prošle sezone je trebalo samo četiri minuta igre da se upiše u strelce, a već u 18. minutu je sa penala svojim drugim golom na utakmici duplirao prednost svog tima.

Tomas Tuhel je izveo Gabonca iz igre na poluvremenu, kao i većinu igrača koji su bili starteri, u takvoj konstelaciji snaga Sent Pauli je uspeo da izjednači rezultat desetak minuta pre kraja utakmice, ali je u samom finišu pobedu 'Milionerima' doneo Orel Mangala, belgijski tinejdžer koji je ovog leta stigao u Dortmund iz Anderlehta na pozajmicu i koji je u nastavku ušao u igru umesto Adrijana Ramosa.