Novi udarac za Bajern pred put u Barselonu!

subota 02.05.2015.
20:27

Posle eliminacije od Dortmunda u polufinalu Kupa Nemačke, Bajern večeras prekinuo seriju od četiri vezane pobede u Bundesligi i pretrpeo treći poraz od početka sezone.

Beta/AP Photo/Kerstin Joensson

I dok Barselona nimalo ne ''smanjuje gas'' i nemilosrdno demonstrira svoj kvalitet u Primeri, što se najbolje videlo danas, njen rival u polufinalu Lige šampiona, minhenski Bajern sve više posustaje na domaćoj sceni.

Naime, četiri dana posle neuspeha u polufinalu nacionalnog Kupa, Bajern je večeras doživeo poraz u Leverkuzenu, u derbiju 31. kola Bundeslige.

''Farmaceuti'' su pred svojim navijačima savladali šampiona sa 2-0, ali treba naravno, naglasiti i da je Bajern večeras bio značajno oslabljen, zbog povreda nekolicine svojih igrača.

Domaći su od samog starta krenuli ambiciozno, Kisling je u 11. minutu zatresao mrežu Nojera, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Imao je i Bajern svoje prilike, preko Gecea u prvom, ili Pizara na startu drugog, a na gol se čekalo do 55. minuta, kada je Čalhanoglu iz slobodnog udarca majstorski savladao Nojera, za vođstvo Leverkuzena od 1-0.

Mario Gece je u 77. minutu mogao da bajernu donese izjednačenje, ali nije iskoristio situaciju jedan na jedan sa golmanom Lenoom.

Samo četiri minuta, kazna na drugoj strani. Odlična kontra Leverkuzena, Belarabi je lepo pronašao Branta, koji udarcem iskosa sa desne strane šalje loptu u bliži ugao Nojerovog gola - 2:0, meč je tada bio rešen.

Bajern je tako ostao na 76 bodova na vrhu tabele, a Leverkuzen se probio na treće mesto sa 58.