subota 05.08.2017.
23:46

Super kup Portugalije pripada Benfiki koja je danas uspela da pobedi Gimaraeš.

EPA/TIAGO PETINGA

U okviru Super kupa Portugalije, ekipa Benfike je uspela da savlada Gimaraeš na stadionu "Da Luž" u Lisabonu rezultatom 3:1 (2:1).

Ekipa za koju je čitavih 90 minuta odigrao Ljuba Fejsa je bila nešto bolji rival i zasluženo je slavila, ali daleko od toga da Gimaraeš nije imao prilika za gol.

Najbolju je svakako propustio Hurtado kada je sa samo dva metra promašio prazan gol, bila je to veoma nespretna reakcija ovog fudbalera koju ste mogli da vidite OVDE.

Žonas je doveo Benfiku u prednost, Haris Seferović je povisio na 2:0 već u 11. minutu, a gosti su se vratili u 43. minutu golom Rafinje.

Ipak, dileme oko pobednika otklonio je Himenez u 83. minutu, bila je to kazna za Hurtada koji je promašio nemoguće 15 minuta pre toga.

U timu nije bilo Andrije Živkovića.

Da dodamo za kraj još jednu informaciju, štoper Benfike Luizao je postao najtrofejniji fudbaler ovog tima ikada sa 20 osvojenih trofeja. Šest puta je osvajao ligu, kup 3 puta, 7 puta Liga kup i 4 puta Super kup.