Novi poraz Liona, Liga Šampiona sve dalja!

subota 11.02.2017.
18:52

Fudbaleri Olimpik Liona doživeli su poraz na gostovanju u Gengamu.

Sve se više čini da jedan od najtrofejnijih francuskih klubova naredne sezone ipak nećemo gledati u Ligi Šampiona.

Nakon ubedljivog trijumfa protiv Nansija, sada su poraženi na gostovanju Gengamu, na kraju je bilo 2:1 (2:1) za domaći sastav.

Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, a prvi se u strelce upisao Aleksander Lakazet.

On je u 10. minutu postigao svoj 20. gol ove sezone, na asistenciju Džeremija Morela.

Ipak, 20 minuta kasnije domaćin izjednačuje, strelac je bio Dijalo.

Samo četiri minuta kasnije, domaćin dolazi do potpunog preokreta. Ovoga puta mrežu Lopeša je zatresao Beneze.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat, gosti nisu uspevali da materijalizuju bolju igru u nastavku susreta, dobio je priliku u drugom delu i Memfis Depaj, ali ništa nije urodilo plodom.

Lion ostaje četvrti sa 40 bodova, 12 manje od Nice koja je na treće, poslednjem mestu koje vodi u LŠ, dok je Gengam sada osmi sa 34 osvojena boda.