subota 23.09.2017.
15:10

Izabranici Brendana Rodžersa savladali su velikog rivala u okviru škotskog Čempionšipa.

EPA/PETER POWELL

Veliki derbi Škotske, poznatiji kao "Old Firm", okončan je pobedom Seltika rezultatom 0:2 (0:2).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je nakon pet minuta igre u nastavku Tom Rogić zatresao mrežu Glazgov Rendžersa. Lopta je nekako stigla do australijskog reprezentativca, on je bio u izglednoj poziciji i nije propustio priliku da zatrese mrežu Rendžersa za 1:0.

Na 2:0 povisio je Lej Grifits 20 minuta kasnije, Roberts je proigrao škotskog reprezentativca, ovaj je odlično šutirao i savladao golmana domaće ekipe.

Do kraja nije bilo promene rezultat, te je tako Seltik upisao novu pobedu u velikom derbiju, ovoga puta na "Ajbroks" stadionu.

Rodžersovi puleni su nastavili niz neporaženosti iz minule sezone, u ovoj takmičarskoj godini imaju šest trijumfa i remi i prvi su na tabeli sa 19 bodova. Rendžers je na četvrtom mestu sa osam bodova manje.