Nova magija Mesija, Nejmar prekinuo post, trio MSN odveo Barsu dalje!

• Autor: Milovan Longinov

• 11. januar 2017.

• 23:08

Mesijeva nova magija iz slobodnjaka, Nejmar pogodio posle više od hiljadu minuta, a Suarez postigao evrogol - Barselona je u četvrfinalu Kupa kralja!

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Kupa kralja pošto su večeras na svom Kamp nou savladali Atletik Bilbao rezultatom 3:1 (1:0).

Trio MSN je posle duže vremena proradio skupa na jednom meču, svaki je postigao po gol što je bilo dovoljno da Barselona nadoknadi 2:1 iz prvog meča sa San Mamesa.

Nakon što je Barsa oštećena u 25. minutu, više o tome OVDE, domaći su poveli golčinom Luisa Suareza.

U 35. minutu posle prelepe akcije, Nejmar je sa levog boka pronašao Suareza, a ovaj volej udarcem pogodio drugi ugao za 1:0.

Ovo je jubilarni stoti pogodak Suareza u dresu Barselone na samo 120 mečeva, što je i više nego impresivan učinak.

Drugo poluvreme bilo je još uzbudljivije, Nejmar je iznudio jedanaesterac, Mesi mu je gospodski prepustio ulogu izvođača da prekine golgeterski post, a Brazilac pogodio za 2:0.

Atletik Bilbao se vratio posle samo tri minuta, pošto je u 51. minutu Sabori nadskočio Roberta i glavom savladao Silesena.

Barsa je ponovo preuzela inicijativu, šanse su se ređale kao na traci preko Nejmara, Mesija, Albe, ali je odluka pala tek u 78. minutu.

Suarez je izunio prekršaj na blizu 25 metara, a Mesi je novim perfektnim slobodnjakom prevario Iraisosa, pogodio je sam donji golmanov ugao, od stative, za 3:1.

Mesijev maestralni pogodak pogledajte OVDE.