Nojer traumira Ukrajince

Autor: Boban Filipović
nedelja 12.06.2016.
21:44

Imao je dve fenomenalne intervencje golman Nemačke u prvoj polovini prvog poluvremena utakmice prvog kola grupe C protiv Ukrajine koja se igra na stadionu 'Pjer Moro' u Lilu.

Beta/AP Photo/Kerstin Joensson

Prvo je u četvrtom minutu sjajnom paradom skinuo odličan pokušaj Jevgena Konopljanke.

A onda u 27. minutu sačuvao prednost 'Pancerima' nakon udarca Kačeridija glavom nakon kornera koji je izveo Konopljanka.

'Elf' je poveo golom Škodrana Mustafija u 19. minutu. Albanac koji brani boje Nemačke je bio najviši u skoku posle prekida koji je izveo Toni Kros, a gol ide na dušu golmana Ukrajine Pjatova, koji je prvo krenuo na loptu, a onda odustao i ostao na liniji.

Mogli su Nemci da dupliraju prednost preko Kedire, ali i Ukrajinci da izjednače. Najbliži tome bili su kada je Džerom Boateng izbacio loptu sa gol-linije u 37. minutu utakmice.

Na poluvremenu je 1:0 za Nemačku, ali je Ukrajina bolji tim na terenu i samo zahvaljujući Nojeru i Boatengu svetski šampion ima prednost pri odlasku na odmor.