Njukasl slavi Mitra, Liverpul na mišiće do boda

Autor: Boban Filipović
nedelja 13.12.2015.
18:59

Neočekivani rezultati i ludi finiši na dve utamice ovog nedeljnog popodneva odigranih u okviru 16. kola Premijer lige. Šou Aleksandra Mitrovića - gol za izjednačenje, pa asistencija za pobedu.

BETA/AP Photo/Scott Heppell

Vest Bromvič Albion su delile sekunde da odnese ceo plen sa 'Enfild Rouda'.

Liverpul je poveo preko Džordana Hendersona nakon 20 minuta igre, ali vođstvo domaće ekipe nije trajalo ni deset minuta, Kreg Doson je bio najsnalažljiviji pred golom Minjoea nakon kornera gostiju.

'Redsi' su dominirali na terenu većim delom utakmice, ali Klopovom timu su prekidi 'Vrećica' predstavljali veliki problem.

Šveđanin Junas Olson je zatresao mrežu Minjolea u finišu prvog poluvremena, ali taj gol nije proznat zbog ofsajda, ali to kao da nije bila dovoljno jaka opomena domaćima pošto je stameni štoper je nakon korenera Branta u 73. minutu ponovo bio najviši u skoku i preokrenuo rezultat u korist svog tima.

Liverpul je uputio čak 27 šuteva ka golu čudesnog Majhila koji je dovodio do ludila Bentekea, Kutinja i Lalanu, domaćin je imao loptu u svom posedu čak 70% vremena, na kraju se totalna inicijativa "isplatila", rezervista Divok Oriđi je postigao gol za konačnih 2:2 u dubokoj sudijskoj nadoknadi i doneo bod 'Redsima'.

liverpul

U isto vreme na 'Vajt Hart Lejnu' šok za domaće navijače u završnici utakmice.

Totenhem je poveo u finišu prvog poluvremena golom Erika Dajera nakon kornera koji je izveo Eriksen, 'Pevci' su vodili do 15-ak minuta pre kraja utakmice i do tad propustili par prilika da uvećaju prednost, a onda je usledila šok terapija u režiji rezervista 'Svraka' u kojoj je glavnu ulogu imao Aleksandar Mitrović.

Prvo je 'Mitrogol' poravnao rezultat samo što je ušao u igru umesto Papisa Sisea, a onda u nadoknadi asistirao Ajozeu Perezu (koji je takođe ušao sa klupe nešto ranije) u 93. minutu za konačnih 1:2.

Ovo je prvi poraz fudbalera Totenhema još od prvog kola u ovoj sezoni kada su nesrećno i nezasluženo izgubili na 'Old Trafordu', Njukasl je vezao drugi trijumf i pobegao iz opasne zone.