Njukasl razbio Birmingem, Jokanov Fulam do boda u fenomenalnom susretu sa Vulvsima!

subota 10.12.2016.
18:02

Odigrana je većina utakmica 20. kola Čempionšipa, Njukasl junajted je ostao na čelu tabele.

screenshot - Youtube.com

Izabranici Rafe Beniteza su dominirali tokom čitavog susreta na "Sent Džejms Parku" da bi na kraju savladali gostujući Birmingem sa 4:0.

Do prednosti su došli u 18. minutu preko bivšeg napadača Kristal Palasa Dvajta Gejla, njemu je asistirao bivši fudbaler Hala i Vigana Momo Dijame.

Samo šest minuta kasnije, Gejl postiže svoj drugi pogodak, 15. ove sezone i uvećava prednost domaćina.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već na startu drugog dela igre, kada je Joan Gufran pogodio, nakon samo dva minuta igra u nastavku.

Njukasl je držao konce igre do kraja susreta u svojim rukama, a do četvrtog gola su došli u 78. minutu preko Dvajta Gejla, koji je tako kompletirao het-trik.

Samo minut kasnije, umesto heroja "Svraka" na teren je kročio ljubimac navijača i srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.

Do kraja nije bilo promena, ekipa Rafe Beniteza je ostala na čelu tabele i nastavlja svoj put ka Premijer ligi u najboljem mogućem maniru.

Jokanovic

Što se tiče izabranika Slaviše Jokanovića, oni su gostovali Vulverhemtonu, imali su sve na dlanu nakon prvih 45 minuta, ali su u nastavku jedva došli do boda. Na kraju 4:4 (1:3) u fantastičnom susretu punom preokreta.

Poveli su domaći u 22. minutu preko Kortnija Hoza, da bi deset minuta kasnije krenula rapsodija Fulama.

Gosti iz Londona su poravnljali rezultat preko Johansena, da bi sedam minuta kasnije Ajite doneo preokret.

Samo tri minuta nakon toga, Tom Kerni postiže novi pogodak za Fulam, koji je tako sa dva gola prednosti otišao na odmor u susretu sa ekipom bivšeg trenera Aston Vila Pola Lamberta.

U tom trenutku, FUlam je imao 31. bod i šesto mesto na tabeli, mesto koje vodi u doigravanje za plasman u PL.

Ipak, Doerti je u 65. minutu najavio vraćanje domaćeg sastava svojim pogotkom, da bi u 74. minutu Ivan Kavaliejero poravnao rezultat.

Potpuni preokret i erupciju na tribinama doneo je Dejv Edvards golom u prvom minutu sudijske nadoknade.

Ipak, slavlje je prestalo samo tri minuta kasnije, kako je Fulam došao do izjednačenja. Florijan Ajite je ispravio nepravdu i doneo bod gostima iz Londona.

Četa srpskog stratega je tako skočila na deveto mesto na tabeli, dok se Vulverhempton popeo na 19. mesto na tabeli drugog po rangu takmičenja u Engleskoj.