Njukasl preokretom do trijumfa nad Evertonom

Autor: Boban Filipović
nedelja 28.12.2014.
19:17

'Karamele' su u rezultatskoj krizi, izgubile su i treće vezani meč dans na 'Sent Džejms Parku'. 'Svrake' prekinule seriju od tri neuspeha...

Beta/AP Photo/Scott Heppell

Everton je odlično odtvori meč na severositoku Engleske, gosti iz Liverpula su poveli posle samo pet minut aigre.

Šejmus Kolman je asistirao Aruni Koneu, a napadač iz Obale Slonovače poslao loptu u Alnvikovu mrežu.

Sami Eto je nedugo potom mogao da duplira prednost, nije je iskoristio i od tog trenutka, 'Svrake' kreću u ofanzivu.

Volej udarecem Papisa Sisea crno-beli stižu do poravnanja. Bio je to deveti gol Senegalca ove sezone.

Pred kraj prvog poluvremena Janmat je imao priliku da načini preokret, njegov pokušaj je blokiran te se na domor odlazi pri rezultatu 1:1.

Njukasl je u nastavio tamo gde je stao, Pardjuova četa nastavlja da pritiska goste i rezultat toga je vođstvo u 51. minutu.

MekGidi greši u opasnoj zoni, Tiote mu otima loptu i šalje je ka Ajozeu Perezu, koji posle dobrih lažnjaka šutira u bliže ćoše sa ivice šesnaesterca i primorava Roblesa da vadi loptu iz mreže - 2:1.

Sledi perido zatišja, a još jedna kardinalna greška gostiju u 68. minutu biva surovo kažnjena.

Ros BArkli je očajno reagovao na 20-ak metara od svog gola, Džek Kolbek se ušunjao i rutinski povisio na 3:1.

Nije izostala neizvesna završnica jer je Kevin Miraljas u 86. minutu iskoristio ležernost odbrane domaćina i smanjio na 3:2, ali to je bilo sve od Evertona na 'Sent Džejms Parku'.

Njukasl je u finišu propustio nekoliko prilika da trijumfuje ubeldjivije, Kabela, Rivijer i Perez nijsu bli snalažljivi pre protivničkim golom.