Njukasl "pregazio" Lokeren, Mitar nije imao sreće, Mirić bio dobar pa "pocrveneo"

subota 23.07.2016.
18:30

Marko Mirić je proveo gotovo čitav meč na terenu, dok je Mitrović igrao u drugih 45 minuta.

BETA/AP Photo/Scott Heppell

Njukasl je deklasirao belgijskog prvoligaša, u čijim redovima igra i bivši igrač Crvene Zvezde Marko Mirić.

Na kraju je rezultat bio 4:0, a ovo je ujedno i treća pobeda Njukasla na dosadašnjim pripremama.

Pre Lokerena su "pali" Bredford (3:0) i Bohemijans (6:0), dok su "Svrake" remizirale sa Donkasterom (2:2).

Strelci za ekipu Rafe Beniteza su bili Janmat, Šelvi i Ajoze Perez koji je u dva navrata pokađao mrežu belgijske ekipe.

Najpre je Perez posle samo 13 minuta postigao pogodak.

Odradio je Španac sjajan posao, proturio je čuvaru loptu kroz noge i prosledio je Eronsu, čiji centaršut Perez potom pretvara i u pogodak.

Na 2:0 je povisio Janmat u 26. minutu, a zasluge opet pripadaju Perezu, koji mu je asistirao iz slobodog udarca.

Sjajno je Perez izveo prekid, a najviši u skoku je bio Holanđanin.

Srbin iz redova Lokerena je imao jednu dobru šansu sredinom prvog poluvremena, ali je Mirićev udarac odlično ukrotio novi čuvar mreže Njukasla Mac Sels.

Treći gol je bio delo nezaustavljivog Pereza, koji je sjajnim volej udarcem matirao golmana Lokerena.

Na poluvreme se otišlo sa 3:0, a u drugom delu igre je jedini gol bio delo Džondža Šelvija.

Pogodio je Šelvi mrežu rivala udarcem van kaznenog prostora u 48. minutu, a imao je i puno sreće jer se njegova lopta na putu ka golu odbila od jednog defanzivca Lokerena, te je promenila pravac i prevarila belgijskog čuvara mreže.

U 55. miunutu je Mirić još jednom pipretio Selsu, ali je ovoga puta njegov udarac glavom otišao pored gola.

Bivši igrač Partizana i Anderlehta Aleksandar Mitrović je u igru ušao na poluvremenu, ali do kraja meča nije imao sreće da postigne pogodak.

Mirić je do kraja susreta imao još jednu priliku, ali nije imao sreće da dobru partiju protiv dojučerašnjeg Premijerligaša kruniše pogotkom.

Na kraju je i potpuno uprskao stvar bivši igrač Zvezde, kako se pokačio sa Gamezom, te je sudija obojicu "počastio" sa crvenim kartonom.