Njukasl osvojio Čempionšip!

nedelja 07.05.2017.
15:02

Fudbaleri Njukasla došli su do titule u drugom po kvalitetu takmičenju u Engleskoj.

EPA/LINDSEY PARNABY

Danas je odigrano i poslednje kolo regularnog dela sezone u Čempionšipu.

Titulu je osvojio Njukasl, koji je savladao Barnsli sa 3:0 (1:0) na svom terenu.

Poveli su golom Ajozea Pereza u 23. minutu, da bi Čansel Mbemba povećao prednost "Svraka" nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu.

Konačan rezultat postavio je Dvajt Gejl u prvom minutu nadoknade.

Aleksandar Mitrović je proveo svih 90 minuta na terenu, ali nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Titula je na "Sent Džejms Parku" i zbog remija Brajtona u Birmingemu protiv Aston Vile. Meč je okonačan rezultatom 1:1 (0:0).

Činilo se da će "Galebovi" do trofeja, kako je defanzivac Vile Bejker u 63. minutu zaradio direktan crveni karton, a pritom je skrivio i jedanaesterac.

Glen Marej je pogodio sa kreča, a šok za Brajton je usledio u 89. minutu, kada je Griliš savladao Stokdejla i tako trofej poslao u Njukasl.

Fulam našeg Slaviše Jokanovića će u dobrom raspoloženju dočekati doigravanje za plasman u Premijer ligu, kako su u poslednjem kolu slavili protiv Šefild Venzdeja sa 1:2 (1:1).

Domaćin je poveo u devetom minutu, preko Vinala, ali je izjednačenje za goste iz Londona doneo Kebano, 15ak minuta kasnije.

U prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, Matijas je zaradio direktan crveni karton i ostavio Šefild sa desetoricom na terenu.

To su fudbaleri Fulama uspeli da iskoriste, te su drugim golom Kebanoa došli do preokreta.

Ekipa sa "Krejven Kotidža" će sa šestog, poslednjeg mesta u plej-of, tamo će se u polufinalu sastati sa ekipom Redinga. Drugi polufinalni par čine Šefild Venzdej i Hadersfild.

U Ligu Jedan će pored prežaljenih Roterhama i Vigana, Blekburn Roversi, kako su uprkos pobedi nad Brentfordom u poslednjem kolo od 1:3, ipak završili ispod Notingema na tabeli. "Šumari" su slavili kod kuće protiv Ipsviča sa 3:0 i tako obezbedili opstanak, Vladimir Stojković još jednom nije bio ni u protokolu.