subota 01.04.2017.
17:59

Odigrano je 39. kolo engleskog Čempionšipa, vrlo važne pobede su ostvarili Njukasl i Fulam.

EPA/FERNANDO VELUDO

Izabranici Rafe Beniteza ostali su na čelu Čempionšiša, kako su na "Sent Džejms Parku" savladali Vigan sa 2:1 (1:0).

Prednost domaćinu doneo je Dvajt Gejl u 36. minutu na asistenciju Momo Dijamea. Bivšem napadaču Kristal Palasa ovo je 22. gol u sezoni i drugi je strelac lige iza Vuda iz Lidsa, koji ima dva pogotka više.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo pet minuta igre u nastavku gosti došli do poravnanja.

Džejkobs je zatresao mrežu Derloua na asistenciju Gilbija.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, jedan od najboljih igrača Njukasla ove sezone Met Riči, postiže svoj 10. gol ove sezone i donosi novi prednost "Svrakama".

Fulam je gostovao prežaljenom Roterhemu, izabranici Slaviše Jokanovića su upisali očekivan trijumf, ali daleko teže od očekivanog. Slavili su na gostovanju poslednjeplasiranom timu lige sa minimalnih 0:1 (0:0).

Gol odluke postigao je jedan od najboljih igrača ekipe ove sezone Sone Aluko. Bivši igrač Hal sitija bio je precizan u 66. minutu.

Notingem Forest našeg Vladimira Stojkovića je odigrao 1:1 (0:1) na gostovanju Prestonu, a srpski čuvar mreže ponovo nije bio u protokolu nekadašnjeg prvaka Evrope.

Što se tiče borbe za mesta koja direktno vode u Premijer ligu, sve je izvesnije da će se Njukaslu u elitnom rangu naredne sezone pridružiti Brajton, koji je kod kuće bio bolji od Blekburna sa 1:0 (0:0).

Gol odluke postigao je iskusni Glen Marej u 67. minutu.

Njukasl je prvi sa 81 osvojenim bodom, Brajton ih prati u stopu sa samo bodom manje, dok je na trećem mestu Hadersfild, koji je poražen od Bartona (0:1), sa 71 bodom, te je sve jasnije da će Njukasl i Brajton u viši rang, samo je pitanje ko će podići trofej namenjen osvajaču Čempionšipa.

Na preostale tri pozicije koje vode u doigravanje za plasman u PL, pored Hadersfilda, nalaze se i Lids, Reding i Fulam našeg Slaviše Jokanovića, koji je današnjim trijumfom pobegao Šefild Venzdeju na bod razlike.