četvrtak 21.04.2016.
22:44

Ekipa koja se bori za opstanak uspela je da ostane neporažena danas u Milanu od ekipe Kristijana Brokija.

BETA/AP Photo/Antonio Calanni

Utisak koji je ekipa Milana ostavila u dosadašnjem toku prvenstva ništa se nije popravio od dolaska Kristijana Brokija, možda je čak i slabiji, posebno nakon ovog nerešenog rezultata protiv autsajdera Karpija.

Imao je Milan danas loptu u svom posedu, ali nije uspevao da stvori previše prilika za gol. Posebno u prvom poluvremenu, iako Karpi nije imao niti jedan šut ka golu Milana, na drugoj strani smo videli svega jedan šut u okvir gola Karpija.

Mogao je Karpi da dođe do zlata vrednog gola u 48. minutu kada je Marko Krimmi šutirao pored gola, a onda je Milan zaigrao za nijansu agresivnije.

Mauri je u 65. minutu postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, a nakon toga je Milan imao još jednu priliku preko Maurija koji je šutirao pored gola.

Upravo je Hoze Mauri igrač koji je uneo živost u svoju ekipu, ali nije vredelo, raspoloženih nije bilo, baš kao ni golova na kraju utakmice.

Mogao je Milan da dođe do pobede da je sudija Guidi dosudio penal u 83. minutu nakon igranja rukom u šesnaestercu fudbalera Karpija, ali je zvaničnik meča samo odmahnuo rukom.

Najbolju šansu su imali nakon slobodnog udarca Balotelija, imali su priliku da preko Aleksa do koga se odbila lopta dođu do tri boda, ali je golman Belec spasio svoj tim.

Na drugoj strani na samom kraju utakmice Donaruma spašava Milan nakon katastrofalne greške Montoliva i udarca Marka Krimija.

Milan je na 6. mestu sa 53 boda, Karpiju će ovaj bod mnogo značiti jer se popeo na 32, dva više od Frozinonea koji je u zoni ispadanja.

Dakle, ništa novo, sramna igra Milana, neko će reći nakon ovogavečeras.