nedelja 05.03.2017.
19:09

U okviru 28. kola Lige 1, Tuluz je na "Munisipalu" dočekao ekipu Lila.

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Nakon 90 minuta igre u Tuluzu, nije bilo pobednika, meč je okončan rezultatom 1:1 (1:0).

Poveli su domaći na isteku pola časa igre, strelac je bio Žulijen. On je bio najbolji u skoku nakon kornera Bodižera.

Lil je do izjednačenja došao u 80. minutu, strelac je bio bivši napadač Liona Janik Benzija.

Nakon gužve i karambola u kaznenom prostoru domaćina, lopta je od Edera stigla do Benzije, koji loptu sa gol linije gura u mrežu domaćina.

Samo četiri minuta kasnije, penal za Tuluz, odgovornost preuzima najbolji strelac tima Brajtvajt, ali Danac ne uspeva da savlada Nigerijca Enjemu. Interesantno, tako je golgeter "ljubičastih" propustio priliku da donira još hiljadu evra u dobrotvorne svrhe, kako je pre početka sezone obećao da će za svaki postignuti gol toliko donirati. Do sada je u francuskom šampionatu postigao 10 golova.

Do kraja nije bilo promene rezultat, te su oba tima morala da se zadovolje sa po bodom. U redovima domaćina je zadnjih nekoliko minuta na terenu proveo i bivši igrač Crvene zvezde Pavle Ninkov.

Tuluz je nakon 28 odigranih mečeva na devetom mestu sa 36 bodova, dok je Lil na 16. sa samo tri boda više od Dižona koji je prvi ispod crte.