Ninković je heroj Sidneja!

nedelja 07.05.2017.
12:42

Fudbaleri Sidneja postali su prvaci Australije, kako su u velikom finalu plej-ofa savladali Melburn nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

EPA/DAN HIMBRECHTS

Nakon 90 minuta igre na "Alijanc stadionu" u Sidneju nije bilo pobednika, regularan deo igre okončan je sa 1:1 (0:1), te je meč otišao u prodžetke.

Poveli su gosti u 20. minutu preko Besarta Beriše.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, viđeno je pet žutih kartona, od koji je jedna zaradio i najbolji igrač australijske lige i bivši fudbaler Crvene zvezde Miloš Ninković.

U nastavku domaći dolaze do izjednačenja preko Grenta, u 69. minutu.

Nije bilo više golova u regularnom delu, te je meč otišao u produžetke.

U dodatnih 30 minuta, mreže su mirovale, te je pobednik morao biti odlučen u penal seriji.

Nakon dve serije, gosti su imali prednost, kako fudbaler Sidneja Vilkinson nije uspeo da realizuje udarac sa kreča.

U narednoj seriji Kerni pogađa za Sidnej i poravnava, a Valeri maši sa druge strane, te se u četvrtu seriju ušlo sa nerešenim ishodom.

Pogodio je potom O'Nil za domaće,  Rohas promašio za goste, Miloš Ninković je uzeo loptu i krenuo da izvede peti penal za Sidnej. Pogodak našeg fudbalera sa kreča doneo bi i pobedu ekipi Sidneja.