Nikolićev Videoton prošao dalje, Šćepović nastavio seriju golova

19:55

Ekipa Marka Nikolića uspešno savladala prvu prepreku na putu ka Ligi Evrope.

Screenshot/YouTube

Rival mađarskom Videotonu bila je ekipa Balcana sa Malte, a Lazović, Šćepović i drugovi su opravdali ulogu favorita.

Prvi meč u Mađarskoj je završen pobedom Videotona od 2:0, golovima upravo Šćepovića i Lazovića, da bi danas u revanšu na Malti bilo mnogo više golova.

Završeno je remijem, 3:3, pa bi Marka Nikolića mogla da zabrine igra njegovog tima u defanzivi.

Poveli su domaći već u trećem minutu, golom crnogorskog internacionalca Kaljevića, ali je potpuni preokret usledio već u narednih 20 minuta.

Igrao se 15. minut meča, kada je Gereši doneo izjednčenje Videotonu, a osam minuta kasnije, Marko Šćepović pogađa za 1:2, čime je sprečeno bilo eventualno iznenađenje u ovom dvomeču.

Ipak, ekipa Balcana se nije predavala, pa je u 56. minutu izjednačila na 2:2 golom Efionga, da bi prednost gostima vratio Juhas u 81. minutu.

Ali, na ulasku u finiš meča, u 86. minutu, domaći su uspeli da iznude jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Kaljević za konačnih 3:3.

Videoton sada čeka boljeg iz duela B36 (Farska Ostrva) - Kalju (Estonija)