petak 27.05.2016.
22:46

Ovaj čovek je neverovatan kad su finala u pitanju, ima nestvaran niz...

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Fernando Tores ni sam verovatno ne bi znao da nabroji sve trofeje koje je osvojio.

Kada pogledamo u prošlost "El Ninjo" je sa klubovima i reprezentacijom Španije osvojio bukvalno sva takmičenja.

Nestvaran je podatak da je postigao golove u pet od osam velikih finala koje je igrao, bilo da se radilo o juniorskom ili seniorskom fudbalu, klupskom ili reprezentativnom nivou.

Strašna serija je počela 2001. sa selekcijom Španije do 16 godina. Nando je dao jedini gol u finalu protiv Francuza, sa bele tačke.

Sledeće godine je zaigrao za selekciju do 19 godina. Španija je postala omladinski prvak Evrope, pogađate, dobili su Nemačku u finalu sa 1:0, gol je postigao Fernando Tores.

Onda je došao seniorski fudbal, sa Atletikom i reprezentacijom nije imao uspeha nekoliko godina, nije igrao finala do 2008. kada je već otišao u Englesku.

Došlo je EP koje su zajednički organizovali Švajcarci i Austrijanci, prva velika titula nove španske generacije, u finalu su pali Nemci, jeste, gol je dao Fernando Tores.

Posle teških vremena u Čelsiju, kada nije igrao u finalu Lige šampiona, ali nije ni imao šansu da postigne gol u finalu Mondijala 2010. došlo jer EP 2012. Dao je treći gol Italijanima u finalu, asistirao Mati za četvrti.

Sledeće godine u EL je slavio protiv Bajerna sa 2:1 u finalu, Tores je postigao jedan gol za "Plavce", tada je praktično kompletirao titule.

Kada pogledamo finala, on nije dao gol kada nije igrao, kao na Mondijalu 2010. ili kada je igrao protiv Atletika u onom Superkupu sa Čelsijem kada su "Jorgandžije" rasturile "Plavce" sa 4:1.

Sada nema bojazni, ne igra protiv Atletika, igra za Atletiko. Onaj koji treba da se boji je Real.