subota 15.04.2017.
18:56

Nansi poveo na 'Alijanc Rivjeri', ali se kući vraća praznih šaka.

EPA/KEYSTONE/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Nica se revanširala Nansiju za poraz od jesanas u Loreni i savladala ga sa 3:1 pred svojom publikom u 33. kolu Lige 1.

Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena preko Morisa Dalea, koji kažnjava očajnu reakciju odbrane ekipe Lisinea Favra posle kornera, ali do odlaska na odmor Mikael Le Bihan donosi poravnanje pošto ga je odlično proigrao Belhanda.

U nastavku je Žan Mišel Seri sa dva gola režirao preokret, prvo je bio precizan sa 'kreča' u 51. minutu, a zatim overio pobedu pet minuta pr kraja na aistenciju Ejserika.

Nica ostaje treća sa bodom manje od  aktuelnog šampiona PSŽ-a, koji ima utakmicu manje, i lidera Monaka, koji ima dve utakmice manje. Obezbeđene su minimum kvalifikacije za Ligu šampiona, videćemo u poslednjih pet kola da li postoji šansa za nešto više.

Nansi ostaje prvi iznad crte, mogao bi vrlo lako da sklizne u opasnu zonu kada se završi 33. kolo.