nedelja 02.04.2017.
22:54

Fudbaleri Nice ostali su u trci za titulu u Francuskoj, kako su na svom terenu savladali Bordo.

EPA/SEBASTIEN NOGIER

U 31. kolu Lige 1, Nica je na "Alijanc Rivijeri" savladal Bordo rezultatom 2:1 (2:1).

Gosti su poveli već u devetom minutu, a strelac je bio napadač Labord.

On je fantastično "promešao" odbranu domaćina izbio sam pred golmana Kardinalea i snažnim udarcem ga savladao.

Ipak, Nica se od tog trenutka trgla, a do izjednačenja su stigli samo sedam minuta kasnije.

Skrivili su "Žirondinci" jedanaesterac, najiskusniji Žeremi Tulalan je oborio Sukea, a Baloteli je bio nepogrešiv sa kreča.

Samo 11 minuta kasnije, na scenu stupa sjajani Valentin Ejserik. Vezista Nice je uputio briljantan udarac sa oko 20 metara od gola protivnika, iskusni Karaso nije imao nikakve šanse.

Do kraja su mreže ostale netaknute, te je Nica upisala vredan trijumf. I dalje su treći sa 67 bodova, jedan manje od drugoplasiranog PSŽ-a, dok je Monako prvi sa četiri boda više.

Bordo ostaje šesti nakon ovog poraza, devetog ove sezone, sa 46 osvojenih bodova.