Nica se naoštrila pred revanš sa Napolijem

Autor: Boban Filipović
subota 19.08.2017.
21:57

Posle dva uvodna poraza ekipa, Lisijena Favra upisala prvu prvenstvenu pobedu. Sent Etijen nastavio da deli lekcije...

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Posle veoma uzbudljivog meča u Lionu, koji je otvorio subotnji program u trećem kolu francuske Lige 1, večeras je odigrano još pet utakmica.

Sent Etijen je pred svojom publikom bio ubedljiv protiv Amijena (3:0), vezao treću pobedu i zadržao maksimalan skor posle tri kola, a zanimljivo je da 'Zeleni' još nisu primili gol.

Bamba i Dabo su pogađali sa 'kreča' u prvom poluvremenu, u nastavku je Dabo svojim drugim golom overio pobedu.

Nica je posle dva poraza na startu u domaćem šampionatu i poraza u Napulju u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona, konačno upisala trijumf.

Na 'Alijanc Rivijeri' je pao Gengam, rezultat je bio 2:0, strelci su bili Pli krajem prvog i Valter početkom drugog poluvremena.

Pobednika nije bilo u duelima Monpelje - Strazbur (1:1) i Ren - Dižon (2:2), na kom su Bretanjci ispustili dva gola prednosti, a jedini koji je večeras slavio kao gost bio je Nant. Ranijerijevi 'Kanarinci' su upisali minimalac u Troa (0:1) golom Sale u finišu.