Nica preokretom do trijumfa i drugog mesta!

petak 24.02.2017.
22:42

Nastavlja se fešta u vrhu tabele francuskog šampionata, ekipa sa Auzurne obale se izjednačila sa prvoplasiranim Monakom.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Izabranici Lusijana Favra slavili su na svom stadionu u susretu 27. kola rezultatom 2:1 (0:1) protiv ekipe Monpeljea.

Poveli su gosti u devetom minutu preko Munijea.

Izveli su fudbaleri Monepljea slobodan udarac, loptu je pokušao da izbije jedan od defanzivaca domaćega sastava, ali je samo pogodio svog saigrača. Nakon toga, lopta dolazi do Munijea, koji je bio sam na drugoj stativi, te je bez većih problema postigao pogodak.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, a Nica dolazi do poravnanja u 68. minutu, strelac je Le Bijan.

Odlično je prošao Ejserik, ostavio je loptu Le Bihanu, koji sa ivice kaznenog prostora odmerenim udarcem matira golmana gostiju.

Ostalo je još pet minuta do kraja regularnog dela, kada le Le Bijan upisao svoj drugi pogodak. Suke mu je poslao sjajan pas, izbio je Le Bijan pred golmanom gostiju, pucao je i pogodio mrežu.

Do kraja nije bilo promene, Nica je sad druga sa 59 bodova, isti toliko ima i Monako ali i bolju gol razliku, dok je PSŽ treći sa 56 bodova. Treba napomenuti da "Kneževi" i "Sveci" tek igraju svoje mečeve 27. kola.

Monpelje ostaje 12. sa 32 osvojena boda.