18:54

Samo bod za ekipu Lisijeva Favra na gostovanju na zapadu Francuske.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Prvi meč subotnjeg programa u 30. kolu Lige 1 između Nanta i Nice završen je bez pobednika.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a oba gola pala su u razmaku od šest minuta.

"Kanarinci" su poveli sredinom prvog poluvremena, akcija je tekla po levom boku, Iloki je prihvatio centaršut u srcu protivničkog šesnaesterca, odigrao za Emilijana Salu, a ovaj odmerenim udarcem trese mrežu. Međutim, gosti sa Azurne obale su poravnali posle bombe reprezentativca Obale Slonovače Žan-Mišela Serija u 28. minutu, koga je petom efektno proigrao Junes Belhanda.

Nica je imala dosta više loptu u svom posedu, ali je Nant bio dosta konkretniji, o čemu svedoči čak 18 udaraca ka protivničkom golu. Golman gostiju Kardinal je imao pet uspešnih intrevencija, pa se može reći da je on najzaslužniji što se ekipa Lisijena Favra vraća kući neporažena.

Nica ostaje treća i sada je joj ostaje da se nada da PSŽ i Monato sutra kiksnu. 'Sveci' dočekuju Lion na 'Parku Prinčeva', dok raspucani 'Kneževi' gostuju Kaenu.

Nant je u 'mirnoj luci', na desetom mestu na tabeli.