22:39

Fudbaleri Nice slavili su na domaćem terenu protiv Tuluza, u okviru 16. kola francuskog šampionata.

screenshot - twitter.com

Izabranici Lusijana Favra i dalje žive bajku, ekipa sa Azurne obale ne pušta vrh tabele ni nakon 16. kola.

Juče im je ponako na kratko preuzeo prvo mesto zbog bolje gol razlike, ali su večeras stvari vratil na svoje mesto.

Slavili su na "Alijanc Rivijeri" rezultatom 3:0 (2:0) protiv neugodnog Tuluza, još jednom su pokazali da imaju najbolju odbranu ove sezone u Francuskoj.

Poveli su u 23. minutu, strelac je bio sjajni Alesan Pli, njemu je ovo bio deveti gol ove sezone, a sa tim učinkom je treći strelac lige.

Samo tri minuta kasnije, Belanda je povisio na 2:0, kao i Pliju, i njemu je asistirao iskusni štoper Dante.

Poslao je bivši štoper Bajerna i Volfsburga dve prelepe lopte ka svojim ofanzivcima, kako je to izgledalo pogledajte OVDE.

Tuluz je imao svoje prilike, ali je mreža golmana domaćih Kardinalea mirovala.

Pobedu je overio najbolji asistent u "ligama petice" Žan Mišel Seri, na asistenciju Alesana Plija u 65. minutu susreta.

Do kraja su mreže mirovale, Nica je ponovo prva na tabeli.

Što se tiče Tuluza, upali su u lošu seriju rezultat, ovo im je četvrti poraz u poslednjih šest mečeva, pa se sada nalaze na osmom mestu sa 22 boda, čak 17 manje od prvoplasirane Nice.