Nemačka rutina sa Slovacima

Autor: Boban Filipović
nedelja 26.06.2016.
19:49

'Panceri' su čekirali plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva ubedljivom pobedom nad Slovačkom. Doktorska partija Julijana Drakslera.

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Reprezentacija Nemačke je peti četvrtfinalnista na tekućem Evropskom prvenstvu. Aktuelni svetski šampion je demonstrirao silu protiv Slovačke u 1/8 finala i slavio sa 3:0.

Nevolje za Slovake počele su čim je počela utakmica. Plan selektora Kozaka da se brani bunkerom je propao već u 8. minutu meča kada je Džerom Boateng doveo 'Elf' u vođstvo.

Toni Kros je izveo korner sa leve strane, Slovaci su intervenisali pred svojim golom, ali "Boa" hvata volej sa 20-ak metara i postiže sličan gol kao Luka Modrić protiv Turske.

dzerom boateng

Pet minuta kasnije 'Panceri' su imali veliku priliku da dupliraju prednost, Martin Škrtel je skrivio penal, ali Mesut Ozil nije uspeo da zatrese mrežu sa bele tačke. Slovački golman Matuš Kozačik ga je pročitao, mada je udarac veziste 'Elfa' bio prilično mlak.

Zanimljivo, ovo je bio prvi promašen penal reprezentacije Nemačke na Evropskim prvenstvima.

Međutim, neiskorišćen jedanaesterac nije destabilizovao Nemce, oni su nastavili da melju rivala i da dominiraju po terenu. U 25. minutu utakmice Ozil je imao priliku da se iskupi za promašen jedanaesterac, solidno je tukao sa distance, ali lopta odlazi tik pored gola. Imao je i Draksler nešto kasnije jedan solidan pokušaj iz okreta pošto je divno primio loptu na grudi leđima okrenut golu, ali je bio za malo neprecizan.

Jedini pravi napad u prvom poluvremenu Slovaci su izveli pet minuta pre odlaska na odmor, Pekarik je centrirao sa desnog boka, Kucka tukao glavom, ali Manuel Nojer interveniše maestralno.

Samo dva minuta kasnije, 'Panceri' su duplirali prednost. Draksler je napravio dar-mar po levom krilu, odigrao pravovremeno za Marija Gomeza, koji iz peterca iz prve šalje loptu u mrežu.

gomez

Nemci su početkom drugog poluvremena prepustili posed rivalu i stali u zonu za koju Slovaci nisu imali rešenja.

U 63. minutu meča 'Panceri' su postigli treći pogodak, Julijan Draksler kruniše svoju sjajnu partiju prvencem u dresu repezentacije, umešno je uhvatio volej iz okreta pošto je Humels bio najviši u skoku nakon Krosovog  kornera sa desne strane.

Jan Đurica je nešto kasnije pokušao udacem sa distance da ugrozi Nojera, nije bio precizan, sa tim njegovim pokušajem umrla je i poslednja nada Slovaka.

Finiš protiče u znaku moćne Nemačke, Lev je osvežio ekipu uvođenjem Hevedesa, Podolskog i Švajnštajgera umesto Boatenga, Drakslera i Kedire, imali su 'Panceri' ambiciju da postignu još koji gol, gledali smo "viktorije" pred golom Kozačeka, Toni Kros je imao zicer situaciju u nadoknadi, ali je ipak ostalo 3:0.

'Elf' u 1/4 finalu čeka boljeg iz duela Italija - Španija.