Nemačka, Kup - Leverkuzen jedva, Dortmundov junak Imobile!

utorak 03.03.2015.
22:28

U utorak odigrane prve četiri utakmice osmine finala Kupa Nemačke. Favoriti idu dalje, ali u Dortmundu i pored plasmana u četvrtfinale imaju razloga za brigu.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Najviše problema da dođe do pobede večeras je imala ekipa Leverkuzena, koja je na svom terenu tek posle produžetaka uspela da slomi otpor člana ''Cvajte'', ekipe Kajzerslauterna.

''Farmaceuti'' su slavili sa 2-0, a na prvi pogodak se čekalo 103 minuta, kada je Čalhanoglu iz slobodnog udarca pogodio mrežu gostiju. Taj gol je znatno olakšao posao domaćima do kraja meča, a njihov trijumf potvrdio je Štefan Kisling deset minuta kasnije, za konačnih 2-0.

Golove možete da pogledate OVDE.

U isto vreme, Hofenhajm je kao gost sa 2-0 savladao ekipu Alena. Svojim golovima, Polanski u 16. i Voland u 56. minutu, omogućili su favorizovanim gostima da mirno uđu u završnicu meča i rutinski privedu posao kraju.

Isti rezultat i u duelu Dinamo Drezdena i Dortmunda, ''Milioneri'' su slavili sa 2-0, ali je njihov trijumf ostao u senci povrede Marka Rojsa, pa trener Jirgen Klop sada ima više razloga za brigu nego za zadovoljstvo zbog pobede.

A pobedu Dortmundu večeras je doneo Ćiro Imobile, strelac oba gola za goste, u 50. i 90. minutu utakmice.

Neven Subotić je odigrao ceo meč za ekipu Dortmunda, dok ''zaboravljenog'' Miloša Jojića ponovo nije bilo ni među rezervama.

Najviše golova bilo je u Frajburgu, gde je domaći tim savladao Keln rezultatom 2-1, bez našeg Stefana Mitrovića, koji je meč odgledao sa klupe za rezerve.

Frajburg je ekspresno došao do prednosti. Ujah je u 18. minutu zatresao sopstvenu mrežu, da bi samo minut kasnije usledio novi šok za ''Jarčeve''. Darida je tada pogodio za 2-0, a isti igrač je mogao da još jednom zatrese mrežu Kelna, i to u 65. minutu, kada nije bio precizan sa bele tačke.

U samom finišu meča, Dejverson je smanjio na 2-1, ali vremena da Keln izbegne poraz nije bilo dovoljno, Frajburg je otišao u četvrtfinale.