Nejmarov prvenac na debiju, rutina PSŽ-a

nedelja 13.08.2017.
22:49

PSŽ nije prikazao blistavu igru danas u prvom poluvremenu protiv Gengana na gostovanju, ali je slavio tri boda.

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Na debiju Nejmara, najskupljeg igrača svih vremena koji je ovog leta stigao u PSŽ, ekipa iz prestonice je uspela da slavi protiv Gengana sa 0:3 (0:0).

Kao što smo i očekivali, PSŽ je imao tokom velikog dela meča loptu u svom posedu, ali nisu uspeli da stignu do gola u prvom poluvremenu.

Ipak, u nastavku je probio led fudbaler Gengana na neverovatan način. Tekao je napad PSŽ-a, izgubili su loptu, ona je došla do Ikokoa u kaznenom prostoru koji je hteo da vrati golmanu, ali je to učinio toliko nespretno da je poslao loptu u svou mrežu.

Desilo se to u 52. minutu, a samo deset minuta kasnije, novi gol u mreži domaćina.

Nejmar je povukao kontru, Kavani je dobio loptu od njega i u svom stilu lagano rešio situaciju 1 na 1.

Imao je prethodno Nejmar šansu da postigne gol, kasnije je i Di Marija mogao da povisi rezultat u korist gostiju, ali je ostalo 0:2, sve do 83. minuta.

Tada je Nejmar uspeo da se upiše u strelce u novom klubu, učinio je to nakon sjajnog prodora Kavanija i asistencije Urugvajca.