Negredo heroj Valensije, Sevilja se oprostila od Lige šampiona

nedelja 10.04.2016.
17:55

Fudbaleri Valensije pobedili su ekipu Sevilje rezultatom 2:1 (1:0) u 32. kolu Lige Primere.

AP Photo/Alberto Saiz

Heroj utakmice bio je Alvaro Negredo koji je u nadoknadi pogodio mrežu za pobedu ''slepih miševa''.

U uzbudljivom meču na Mestalji, domaći su poveli u 41. minutu golom Pareha i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Unai Emeri je odlučio da napravi nekoliko izmena, Vitolo i Gameiro su zamenili Munjoza i Kristifora i gosti su zaigrali mnogo bolje.

Sevilja je stvarala šanse, ali je tek u 86. minutu Gameiro iskoristio asistenciju Kron-Delija i pogodio prvi ugao za 1:1.

Kada se činilo da će ekipe podeliti bodove, Negredo se našao na pravom mestu posle prekida i posle pravog rikošeta iz peterca pogodio za 2:1 i veliko slavlje domaćih navijača.

Ovim porazom, Sevilja se oprostila od borbe za mesto koje vodi u Ligu šampiona, Viljareal ima devet bodova više i meč manje, pa će Andalužani put do elitnog takmičenja morati da potraže preko Lige Evrope.

Valensija je prekinula niz od četiri poraza i ovom pobedom skočila na 13. mesto sa 37 bodova, devet vviše od Hihona i Hetafea koji su ispod crte.